VIDEO Nečakaná domáca prehra Trnavy: Žilina odvracala črtajúcu sa senzáciu

Vpravo hráč Trnavy Haris Harba a hráč Michaloviec Akaki KhubutiaVpravo hráč Trnavy Haris Harba a hráč Michaloviec Akaki Khubutia Zdroj: TASR Video: huste.tv

TRNAVA - Domáci z úvodných troch rohových kopov nič nevyťažili a prvou strelou ohrozil brankára Kelemena až v 9. minúte Mikovič po prihrávke Harbu. Hostia hrozili cez hrotového Nworaha, s ktorým mali trnavskí stopéri, hlavne Nikolič a Godál, chvíľami plné ruky práce.

V 25. minúte najskôr vyrazil brankár Kelemen strelu Harbu na bočnú sieť, potom sa z protiútoku dostal cez trnavskú obranu Danko a sám pred Kamenárom s prehľadom skóroval. Hostia po góle ožili a otraseným domácim nedovolili dostať sa do zakončenia, i keď v závere polčasu prišiel na ihrisko Depretris.

Trnavčania sa v 2. polčase všemožne snažili o vyrovnanie, ale proti dobre fungujúcej prevažne legionárskej obrane hostí s brankárom Kelemenom sa im to nepodarilo, i keď príležitostí mali niekoľko. Strela Haliloviča i Janečku letela nad, rovnako ako hlavička Schranza, v 67. minúte Kelemen vyrazil gólovú strelu Haliloviča a 10 minút pred koncom nevedeli spartakovci dosiahnuť gól ani zo skrumáže, keď najskôr Majtán a vzápätí ani Halilovič neprestrelili obranu hostí. Šesť minút pred koncom v dobrej pozícii prestrelil opäť Halilovič. Hostia v 2. polčase vystrelili iba v 57. minúte Koscelníkom, jeho jedovatú strelu však brankár Kamenár vyboxoval. Trnavčania tak v prvom vzájomnom stretnutí s nováčikom z Michaloviec ťahali nakoniec za kratší koniec a prekvapujúco, ale zaslúžene prehrali.

Spartak Trnava - MFK Zemplín Mihalovce 0:1 (0:1)
Gól: 25. Danko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Godál, Čonka - Danko. 7050 divákov.

Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Nikolič, Godál, Čonka –  Majtán, Baéz (74. Casado), Halilovič, Hanzel (38. Depetris, 57. Schranz) – Harba, Mikovič.

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutija, De Marko,  Šimčák - Sedlák - Koscelník (82. Kerič), Danko (70. Grič), Turík, Kunca - Nworah (61. Hamuľák)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Sme sklamaní, bez gólov sa nedá vyhrávať. Prespali sme prvý polčas a v druhom napriek snahe to už nešlo. Výsledkom je naša prehra."

František Šturma, trémer Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vedeli sme, kde má súper silné a kde slabé stránky. Chceli sme hrať na kontry, jedna nám vyšla a mohli sme dať aj druhý gól. To sa nám nepodarilo, napriek tomu patrí vďaka mojim chlapcom, ktorí získali dôležité tri body."

Skalica získala bod v Žiline, mohla aj tri

Vôbec prvý vzájomný zápas súperov v histórii ponúkol v úvode zaujímavý futbal. Žilinčania síce ako prví zamestnali Fišana, ale potom sa hra vyrovnala a v 6. min. skúšal Volešákovu pozornosť strelou po zemi z diaľky Marek Hlinka. Nováčik nehral iba na svojej polovici, ale pokúšal sa o čo najvyššie napádanie domácich a prehusťoval stred poľa. V 13. min. centroval z pravej strany Mabouka a Williamov jemný teč hlavou takmer skončil v bráne. Zápas neponúkal veľa gólových šancí, ale napriek tomu sa diváci nenudili. Domácich ťahal dopredu najmä aktívny mladík Bénes, ale z jeho prihrávok nedokázali útočníci žlto-zelených nič vyťažiť. V 35. min. skúšal Volešáka z ľavej strany z veľkého uhla Ulrich, no žilinský gólman vytlačil jeho pokus na roh. Čo nevyšlo Ulrichovi na prvý pokus, vyšlo mu o päť minút neskôr, keď využil nedorozumenie domácich a popri Volešákovi poslal hostí do vedenia. Žilinčania mohli v 43. min. vyrovnať, keď si na Bénesov center nabehol nekrytý Paur, ale hlavou poslal loptu v páde iba do miesta, kde ju stihol Fišan v poslednej chvíli vyraziť. Ulrich mohol v závere polčasu ešte prikrášliť vedenie Skaličanov, ale pokus z diaľky Volešák vyrazil na roh.

V druhom polčase sa obraz hry podstatne zmenil, pretože domáci začali hrať aktívnejšie smerom dopredu, vyrovnanie však stále neprichádzalo. Keď sa v 59. min. hlavičkou v záklone nepresadil ani Paur, odhodlal sa domáci kouč Adrián Guľa k dvojnásobnému striedaniu. Zahrmelo však na opačnej strane, keď Kurák v 64. min. hlavičkou pri ľavej žrdi zreálnil tri body pre nováčika. Znížiť mohol v 69. min. Hlohovský, lenže Fišan jeho pokus na dvakrát vytlačil na brvno a roh. V 71. min. sa Žilinčania predsa len dočkali gólu, keď počas ošetrovania Čermáka hostia neustrážili Paura, ktorý hlavou znížil. Už o dve minúty bolo vyrovnané, keď si obrancom hostí strážený William aj napriek svojej krkolomnej pozícii na zemi najskôr nadvihol loptu hlavou a potom ju nohou z otočky volejom poslal povedľa Fišana do siete. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Skaličania však bojovali aspoň o bod a na ihrisku pribudlo viac súbojov a nervozity. V 90. min. to skúšal z diaľky Mihalík, ale Fišan sa natiahol a strelu po zemi k žrdi vytlačil na roh. V nadstavenom čase sa opäť nepresadil Mihalík a hostia už cennú remízu udržali.

MŠK Žilina - MFK Skalica 2:2 (0:1)
Góly: 71. Paur, 73. William Alves de Oliveira - 40. Ľ. Ulrich, 64. Kurák, ŽK: 23. Ciprys, 72. Šebesta, 88. A. Fišan (všetci Skalica), rozhodovali: Leško - Bóllo, Ferenc, 1989 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka (60. Hlohovský), Vavro (68. Čmelík), Škriniar, Letič - Pečovský - Paur, Bénes, Škvarka (60. Káčer), J. Mihalík - William Alves de Oliveira

Skalica: A. Fišan - Kurák, Pavol Majerník, Petrovský, Ciprys (90.+ Švrček) - Bariš, Marek Hlinka - P. Vaško, A. Čermák (73. Lietava), P. Mazan - Ľ. Ulrich (58. Šebesta)

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: „Nehrali sme optimálne v krídelných priestoroch, najmä čo sa týka obrancov. Súper sa dostal prakticky z ničoho do dvojgólového vedenia, ale chlapcom slúži ku cti, že zápas aspoň vyrovnali. Naša výhra by bola asi k súperovi krutá za jeho odhodlanie, za to, že dobre hru kúskoval a zdržoval. Výsledok je krutý, ale v dlhodobej súťaži sa také veci stávajú a my musíme dať hlavy hore.“

Aleš Křeček, tréner MFK Skalica: „Prišli sme s rešpektom voči súperovi, ale chceli sme niečo aj uhrať. Žilina bola kvalitnejšia na lopte a držala nás pod tlakom, i keď sa nám to darilo trochu eliminovať, súpera sme do šancí nepúšťali a hrali sme na brejky. Viedli sme 2:0 a už sme si mysleli, že by sme tu mohli uhrať veľké prekvapenie, no napokon sme o to prišli. Keby nám však pred zápasom niekto povedal, že tu uhráme remízu, bral by som to. Chlapcom som poďakoval za bojovný výkon, dve minúty, kedy sme inkasovali, ma mrzia, ale bod zo Žiliny musím brať.“

Päť strelcov Ružomberka rozobralo Zlaté Moravce

Napĺňala sa len úvodná minúta a Jakubko po ružomberskom rohovom kope mohol otvoriť skóre, avšak zblízka hlavou tesne minul cieľ. Potom sa pred bránami dlho nič nedialo, hra sa odvíjala len medzi šestnástkami. Až prišla 24. min. a Kružliak hlavou do siete usmernil Ďubekov priamy kop. O tri minúty neskôr na 2:0 zvýšil Jakubko, keď profitoval z Lovásovej prihrávky. V 30. min. mal kontaktný gól na kopačke Tawamba, ale zblízka prestrelil bránu. V 40. min. sa do domáceho „veľkého vápna“ rútil Krznarič, no skvele ho stopol Rosa.

Druhé dejstvo otvoril faul Brazílčana De Souzu na Jakubka v pokutovom území a Ďubek z penalty zvýšil na 3:0. V 51. min. sa zoči – voči brankárovi ViOnu presadil Lovás – 4:0. Liptáci potom hrali v pohode, no 66. min. trošku zabudli na zadné dvierka a Tawamba znížil. V 74. min. Faško umiestnenou strelou spoza šestnástky rozvlnil šibenicu – 5:1. V 79. min. sa na Tofiloského rútil Tawamba a bola z toho žltá karta pre brankára Ružomberka a pokutový kop pre ViOn, ktorý sám faulovaný hráč bezpečne premenil a uzavrel na konečných 5:2.

MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 5:2 (2:0)
Góly: 24. D. Kružliak, 28. Jakubko, 47. Ďubek (z pok. kopu), 51. A. Lovás, 74. Faško - 67. a 83. Tawamba Kana (druhý z pok. kopu), ŽK: 25. Jakubko, 79. Tofiloski - 17. Majkič, 22. Krznarič, 46. Jhonnes Marques de Souza, 84. Burič, rozhodovali: Valášek - Slyško, Petríček, 1732

Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, D. Kružliak (46. Faško), J. Maslo, A. Rosa - Martin Nagy - Zošák, L. Lupták, Ďubek (78. Masaryk) - A. Lovás, Jakubko (66. Lačný)

Zlaté Moravce: Ranilovič - Pintér (52. Glavaš), Jhonnes Marques de Souza, Tipurič, Majkič - Burič - Orávik, Školnik, Cebara (72. Mance), Krznarič (52. M. Perišič) - Tawamba Kana

Ladislav Pecko, tréner MFK Ružomberok: „Domáce zápasy sú pre Ružomberok ťažké, diváci sú nároční, chcú vyhrať. Som rád, že sa nám podarilo dosiahnuť prvé víťazstvo na vlastnom ihrisku. Vedeli sme, že nás bude čakať húževnatý súper. Boli sme trpezliví, prvý polčas sme dobre kombinovali, dobre sme ich napádali. Prikryli sme Tawambu, dali sme dva góly, no potom bohužiaľ prišla desaťminútovka, kde každý si robil na ihrisku čo chcel, bolo len trošku šťastím, že súper nás nepotrestal. V kabíne sme zvýšili hlas a aktívne sme vstúpili do 2. polčasu. Škoda, že sme si nechali streliť dva góly.“

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: „Víťazstvo Ružomberka je absolútne zaslúžené. Ružomberok má svoju hráčsku kvalitu, čo sa prejavilo aj v tomto zápase. Urobili sme strašne veľa chýb v defenzíve, za čo sme boli aj potrestaní. Za stavu 0:2 sme chceli s výsledkom niečo spraviť, pokúsiť sa streliť kontaktný gól, to sa nám nepodarilo. Je to trošku smutné, no nedá sa nič robiť, ideme ďalej.“

Podbrezová prehrala piatykrát po sebe a klesla na dno

Záhoráci, povzbudení víťazstvom v Michalovciach, chceli potvrdiť dovezené body aj na domácej tráve. V 1. polčase bola hra prevažne v strede poľa, domáci však boli nebezpečnejší v ofenzíve a boli najmä veľmi efektívni. Jedinú možnosť hostí v 1. polčase mal vo 4. minúte Mehanovič, ktorého hlavičku krásnou robinsonádou Šulla zneškodnil. Skóre zápasu otvoril v 8. minúte nováčik v senickom drese Klec, ktorý si z druhej vlny nabehol na prihrávku Vengřínka, ocitol sa sám pred Kuciakom a pomedzi jeho nohy strelil úvodný gól. Už o 3 minúty sa skóre menilo opäť. Kalabiška potiahol loptu, spätne prihral Dolnému a ten krásnou strelou do ľavej šibenice nedal Kuciakovi žiadnu šancu. Podbrezovčania sa potom snažili dostať do zápasu, do hry prišiel  namiesto Kochana ofenzívnejší Vaščák, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo. V 41. minúte mali Záhoráci výhodu priameho kopu z 26 m, do lopty sa pravačkou oprel Dolný a strelou k ľavej žrdi dal svoj druhý gól v zápase. Hoci brankár Kuciak sa lopty poriadne ani nedotkol, trikrát ju vyťahoval zo siete.

V 2. polčase sa hostia snažili o skorigovanie výsledku, boli aktívnejší, Záhoráci však kontrolovali priebeh hry. V 54. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Šullu striedajúci Podio, Šulla však vyrazil na roh. V 65. minúte na druhej strane Komara technickým pokusom vystrašil Kuciaka, ale ten loptu zo šibenice vyrazil na roh. O malú chvíľu to skúšal technicky aj hosťujúci Gál-Andrezly, aj tentoraz bol Šulla pripravený. Vyloženú gólovú príležitosť mali hostia v 77. minúte,  keď sa Vaščák ocitol sám pred Šullom, ten však výborne zakročil a loptu vyrazil. Hostia sa predsa len dočkali čestného úspechu v 86. minúte, keď po štandardke Mehanoviča sa hlavou presadil Vajda a výsledku dal konečnú podobu. Tréner domácich Sabol si aj vo svojom druhom vystúpení zaknihoval výhru, naopak Podbrezovčania natiahli svoju nepriaznivú sériu.

FK Senica - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (3:0)
Góly: 11. a 41. J. Dolný, 8. M. Klec - 86. P. Vajda, ŽK: 90. Šulla - 17. P. Vajda, 56. Podio, 90.+ Pimpara, rozhodovali: R. Weiss - Brendza, Roszbeck, 1403 divákov

Senica: Šulla - Vengřínek, P. Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - J. Dolný (86. Ventúra), Hromada, M. Klec (71. J. Kosorin), Kalabiška - S. Mráz (46. Komara)

Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa, Kupčík, Pimpara, Frizoni - P. Vajda - J. Pančík (46. Žilák), Gál-Andrezly, M. Kochan (22. Vaščák), Sabler (46. Podio) - Mehanovič

Dušan Vrťo, tréner Senice: „Našou úlohou bolo potvrdiť tri body z Michaloviec. Hneď v úvode mali hostia šancu, kde nás brankár podržal. Potom sme dali za polčas tri góly, ktoré nám veľmi pomohli. Naše mužstvo je mladé a musí sa naučiť vyhrávať. Druhý polčas z našej strany už nebol tak kvalitný. Sme radi, že sme zápas zvládli do víťazného konca.“

Zdenko Frťala, tréner Podbrezovej: „Z prvých dvoch striel na bránu sme dostali dva góly. Náš vstup do zápasu bol strašný. Momentálne nie sme v takej psychickej pohode, aby sme dokázali s tým niečo urobiť. Nehráme už len proti súperovi, ale aj sami proti sebe. Súperovi k víťazstvu gratulujeme.“

Dunajská Streda nestačila doma na Myjavu

O prvú strelu na bránu sa postaral Sarr v 10. minúte, ale Solničkovho nástupcu Hrušku neprekvapil. V 14. minúte mohol otvoriť skóre Sarr, ľavačkou nastrelil brvno. V 20. minúte Pekárova lopta prešla medzi brániacich domácich hráčov, pred dobiehajúcim Kolárom odkopával Štepanovský. V 32. minúte sa odhodlal k strele z 35 metrov Ljubicic, lopta tesne minula bránu. V útoku žila hlavne Dunajská Streda, Myjava hrozila zväčša z protiútokov. V 43. minúte zahrával Pekár priamy kop z pravej strany, na loptu výborne nabehol Sládek a hlavičkou skóroval - 0:1.

Do druhého polčasu vstúpil DAC aktívne, gólový efekt to však neprinieslo. V 50. minúte z bránkovej čiary poslal prihrávku pred bránu Daniel, nabiehajúci Kolár sa však pošmykol a netrafil loptu. V 58. minúte po sérii prihrávok sa dostal k lopte Ljubicic, tvrdo vystrelenú loptu Hruška s námahou vyrazil na roh. O štyri minúty neskôr sa rútil na bránu Sládek, domáci obranca však stihol zakročiť. V 65. minúte mali gól na kopačkách Ľupták a Ljubicic, ani jeden z nich sa však nepresadil. Výkony v druhom polčase výrazne ovplyvnil hustý dážď. V 72. minúte mohol skórovať Pačinda, pri strele však zasiahol vlastného spoluhráča. V posledných minútach bola Dunajská Streda neustále pred bránou hostí, sľubnú šancu mal Ljubicic, ale trafil len obrancu Myjavy.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: 42. Sládek, ŽK: 83. Ľ. Michalík, 90.+ Brašeň - 48. Banovič, 55. E. Daniel, 83. Sládek, rozhodovali: Očenáš - T. Somoláni, Tomčík, 4217 divákov

Dunajská Streda: Tujvel - Štepanovský, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň - M. Ljubičič, G. Straka (70. R. Černák) - B. Ľupták, Sarr, Pačinda (87. Antonio Asanovič) - Szarka (46. Polievka)

Myjava: Solnička (6. Matúš Hruška) - Beňo, Marček, Banovič, Ján Chovanec (46. Karlík) - T. Kóňa - E. Daniel, Bílovský, Ľ. Kolár - Sládek (84. Škutka), Š. Pekár

Tomislav Marič, tréner DAC Dun. Streda: "Hráči dali do zápasu všetko. Mali sme šance v prvom aj v druhom polčase. Mrzí ma, že sme prehrali gólom zo štandardky a nie z hry. Ja si myslím, že sme si zaslúžili minimálne bod."

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Myjava: "Z našej strany to bol výborný zápas. Hrali sme kompaktne, organizovane a vpredu sme boli nebezpeční. Preto si víťazstvo veľmi vážime, podľa mňa bolo zaslúžené."

Viac o téme: Spartak Trnava MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA