Konflikt lekárky a Mourinha má dohru: Disciplinárka bude vyšetrovať sexistické výrazy

Eva Carneirová a José Mourinho
Eva Carneirová a José Mourinho

LONDÝN - Lekárka Eva Carneirová sa rozhodla opustiť futbalovú Chelsea šesť týždňov po tom, čo ju tréner José Mourinho ostro skritizoval pri zápase anglickej ligy. Portugalskému koučovi hrozí disciplinárny trest, pretože údajne použil hrubé a sexistické výrazy. Jeho správanie preveruje Futbalová asociácia.

Carneirová naštvala Mourinha v úvodnom kole Premier League. Trénerovi obhajcov titulu sa nepáčilo ošetrovanie Edena Hazarda v tretej minúte nastavenia zápasu proti Swansea, pretože jeho tím v tú chvíľu kvôli predošlému vylúčeniu brankára Thibauta Courtoisa musel hrať len v deviatich.

"Keď ste tímový lekár, musíte rozumieť zápasu. Môj lekársky tím ma nechal s ôsmimi zdravými hráčmi na ihrisku pri protiútoku po štandartke. Boli zbrklí a naivní," hneval sa Mourinho po zápase. Na televíznych záberoch je vidieť, ako od postrannej čiary na Carneirovú a fyzioterapeuta nahnevane kričí a po jej návrate k lavičke s ňou má vášnivú debatu.

Carneirová po incidente skončila u prvého tímu Chelsea. Keď ju teraz vedenie klubu vyzvalo k návratu, rozhodla sa podľa BBC klub opustiť. Jej odchod sa nepáči Heather Rabbattsovej, jedinej žene vo vedení anglickej Futbalovej asociácie.

"Vyvoláva to závažnú otázku, ako je zabezpečené zdravie hráčov, keď je ohrozované ich zdravotné zabezpečenie. Pri záberoch, na ktorých čelia urážkam za mlčania tribún, by sme sa mali všetci hanbiť," uviedla Rabbattsová.


Tagy: Jose Mourinho FC Chelsea Eva Carneirová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
youtube, video: Youtue

DISKUSIA