Majstrovský Trenčín s ľahkosťou porazil nováčika, Myjava výhrou vonku predbehla Žilinu

Gino Van KesselGino Van Kessel Zdroj: SITA

SENICA - Futbalisti Spartaka Myjava zvíťazili v sobotňajšom dueli 11. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 na pôde FK Senica 1:0.

Jediný presný zásah v stretnutí zariadil tesne po zmene strán v 48. min stredopoliar Erik Daniel. "Kopaničiari" natiahli šnúru bez prehry v rámci FL na sedem stretnutí a posunuli sa na priebežné druhé miesto pred Žilinu, ktorá má k dobru nedeľňajší domáci zápas proti MFK Zemplín Michalovce.

Myjava po prvýkrát v derby zápase nastúpila ako favorit stretnutia, navyše v jej zostave hrali bývalí kapitáni Senice Kóňa a Piroska. Hostia mali lepší vstup do stretnutia, mali loptu viac na kopačkách a boli aktívnejší aj smerom dopredu. V 7. minúte Piroskovu strelu Junas vyrazil, rovnako tak si poradil aj s pokusom Sládeka o dve minúty neskôr. Následne mala Myjava výhodnú štandardnú situáciu spoza pokutového územia, Pekár však mieril nad. Postupom času sa hra vyrovnala a iniciatívu prevzali Záhoráci. V 23. minúte hlavičkoval Pavlík tesne nad, no najväčšiu možnosť na skórovanie spálil po polhodine hry Klec, ktorý spätnú prihrávku od Kalabišku nepremenil na gól. V 37. minúte zakombinovali domáci, na konci bola Kalabiškova strela, ktorá našla len pripraveného Hrušku.

Myjavčanom vyšiel lepšie vstup do druhého polčasu, keď už v 48. minúte padol jediný gól zápasu. Po Kolárovom centri z ľavej strany Čunta podbehol loptu a Daniel tvrdou strelou prekonal Junasa. Seničania sa snažili o vyrovnanie, z dobrej pozície však Klec mieril nad a presný nebol ani Dolný v 70. minúte. Hostia umne bránili tesný náskok a snažili sa o rýchle kontry. Po jednej z nich v 76. minúte, keď išli štyria na jedného, zakončili len Piroskovou zblokovanou strelou. V závere sa dostal do zakončenia po Čuntovom centri ešte domáci kanonier Kalabiška, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu.

V súboji majstra s nováčikom mali domáci výborný vstup do zápasu. Už v 8. min poslal loptu za obranu Koolwijk, Bero bol pri lopte skôr ako Fišan a skalického gólmana bez problémov prehodil – 1:0. Skaličania však po góle rozhodne nezostali zaskočení a tlačili sa pred Šemrincovu bránu. Šťastie v 19. min vyskúšal z voleja Švrček. Na opačnej strane zoči-voči Fišanovi neuspel mladý Jančo. Hra sa v prvom dejstve odohrávala najmä v strede poľa bez výraznejších šancí na oboch stranách. Hostia poctivo bránili domácich, no rozhodne sa nechceli uzatvoriť na vlastnej polovici. Majstrovi chýbala ľahkosť z minulej sezóny a pred Fišana sa častokrát dostali iba nakopnuté lopty, ktoré s prehľadom pokryl. V závere polčasu využil škáročku v obrane Skalice Guba, loptu naservíroval Berovi a ten s prehľadom sám pred brankárom nezaváhal – 2:0.

V druhom polčase Trenčín od začiatku pritlačil Skalicu na vlastnú polovicu. V 53. min si na center Van Kessela naskočil Wesley, jeho zakončenie však skončilo tesne nad bránou. Po hodine hry mohol dostať svoj tím späť do zápasu Mazan. Jeho tvrdú strelu pod brvno Šemrinec s námahou vytesnil na rohový kop. Pri ňom zostal v pokutovom území nepokrytý kapitán Pavol Majerník a hlavičkou poriadne vystrašil fanúšikov Trenčína. V 69. min mohol definitívne pochovať nádeje nováčika na body Wesley, ale z pár krokov trestuhodne prestrelil bránu. O osem minút sa pretlačil do zakončenia striedajúci Bala, trafil však iba vybiehajúceho gólmana. V 80. min sa už Trenčanom podarilo streliť gól. Parádne sólo predviedol Bala, Fišan jeho strelu zrazil iba pred Bera, ktorý tak spečatil hetrik a uzavrel skóre zápasu na 3:0.

Hráči MFK Ružomberok zvíťazili v sobotňajšom dueli 11. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 nad futbalistami z Dunajskej Stredy 1:0. Tri body pre zverencov Ladislava Pecka zariadil v 50. min reprezentačný útočník Martin Jakubko. Mužstvo zo Žitného ostrova ešte v septembrových ligových dueloch nezvíťazilo a získalo len jeden bod.

Hlavný rozhodca Ivan Kružliak v nervóznom stretnutí nešetril kartovými trestami. Celkovo udelil dvojciferný počet žltých kariet a hosťujúceho Sarra poslal predčasne pod sprchy.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 11. kolo - sobota:

AS Trenčín - MFK Skalica 3:0 (2:0)
Góly: 8., 43. a 80. Bero, ŽK: 83. Bala (Trenčín), rozhodovali: Michlian - Pozor, Kováč

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Jančo (68. Rabiu), Madu Kingsley - Koolwijk - Guba (76. Holúbek), Skovajsa, Bero, Van Kessel (56. Bala) - Wesley Moraes da Silva
Skalica: A. Fišan - Kurák (83. Jakubek), Pavol Majerník, Petrovský, Švrček - Bariš, Marek Hlinka - P. Vaško, Neoveský (76. Šebesta), Mazan (62. Michal Gašparík) - Ľ. Ulrich

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 50. Jakubko, ŽK: 57. P. Maslo, 65. J. Maslo, 69. Faško, 88. A. Lovás, 90.+ Rosa, 90+ Zošák - 39. Sarr, 46. Pačinda, 67. Szarka, 71. Pambou, ČK: 69. Sarr (DAC) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak - Balko, Brendza, 1792 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, L. Lupták - D. Kružliak - Zošák, Ďubek, A. Lovás (90.+ Boszorád) - Jakubko (77. Masaryk), Lačný (61. Faško)
Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Ľ. Michalík, Kwin, Davis (85. R. Černák) - M. Ljubičič - Pambou (82. Pavol Jurčo), Sarr, Polievka (63. Turňa), Pačinda - Szarka

FK Senica - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 48. E. Daniel, ŽK: 29. Karlík, 75. Sládek (obaja Myjava), rozhodovali: Sedlák - Bóllo, Špivák, 1645 divákov

Zostavy:
Senica: M. Junas - Vengřinek (84. Hladík), P. Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - J. Dolný (81. P. Cicman), Hromada, M. Klec, P. Varga (59. J. Kosorin) - Kalabiška
Myjava: Matúš Hruška - Karlík, Banovič, Marček, Ľ. Kolár - T. Kóňa - E. Daniel (86. P. Jánošík), Bílovský, Š. Pekár, Piroska (78. Duga) - Sládek (81. D. Škutka)

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Poznali sme silu Myjavy, ktorá má skúsených hráčov. Z výkonu nášho mužstva som ale sklamaný. Najmä z toho dôvodu, že to bolo derby. Videli sme tu niekoľko derby zápasov a tento bol najslabší. Výsledkovo by zápasu viac pasovala remíza."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Na súpera sme boli dôsledne pripravení, vzadu sme hrali dôsledne, a to nám prinieslo úspech. Škoda, že sme nedotiahli zopár brejkových situácií do konca a nezvíťazili vyšším rozdielom. Z víťazstva sa ale veľmi tešíme."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Na súpera sme sa poctivo pripravili. Očakávali sme jeho defenzívny blok. Dobre sme sa vyrovnali s jeho brejkovými situáciami. Z našej strany bola dominancia a individuálna kvalita sa prejavila. Teší ma počet gólov a hra mladučkých hráčov. Gólovo explodoval Bero, čo je skvelé. Neteší ma výkon hráčov v krídelných priestoroch."

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Súper vyhral zaslúžene. My sme chceli zápas odohrať s hlavou hore a s cieľom, aby to súper nemal jednoduché. Snažili sme sa hrať to, čo reálne máme. Dostali sme skoro prvý gól, potom prišiel druhý. Súper mal už takú kvalitu, že zápas bez problémov ukontroloval a zaslúžene zvíťazil."

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Ja mám v hlave tiež veľa situácií a nebudem sa k nim vyjadrovať a nielen v tomto zápase Dunajskej Stredy. Budem sa vyjadrovať k zápasu. Nastúpili sme doň trošku nervózne, neboli sme takí koncentrovaní, pár chybami sme pustili súpera do brejkov, chvalabohu že sme to ustáli. Potom sme začali hrať, boli sme rýchlejší, v závere polčasu sme mali tri veľké tutovky, ktoré musíme premieňať. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie. Dali sme krásny gól, išli sme za ďalšími, no škoda, že pri brejkových situáciách sa rozhodujeme zle."

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: "Zápas bol veľmi rýchlo rozhodnutý, stretli sa dve mužstvá, ktoré na stretnutie mali rozdielnu prípravu. Je veľmi ťažké vyhrať zápas, keď rozhodca nemá najlepší deň a keď má dvojaký meter. Povedal som, že k rozhodcom sa nebudem vyjadrovať, no keď cítim, že fauly Dunajskej Stredy sa inak posudzujú ako fauly druhého mužstva, tak musím na to reagovať. Detaily rozhodujú zápas, dnešný rozhodli detaily zlých rozhodnutí rozhodcu. V hlave mám minimálne päť situácií, keď rozhodca zle rozhodol."

Viac o téme: FK Senica Spartak Myjava