VIDEO Žilina doma s Michalovcami prekvapenie nedopustila, Slovan si poradil s Podbrezovou

Radosť domácich po strelenom góle v zápase 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina – MFK Zemplín MichalovceRadosť domácich po strelenom góle v zápase 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce Zdroj: SITA

ŽILINA - Hráči tímu MŠK Žilina podľa očakávania zvíťazili v nedeľňajšom súboji 11. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 nad nováčikom súťaže MFK Zemplín Michalovce (2:0). Futbalisti Žiliny sa v tabuľke FL vrátili na 2. miesto za vedúci Trenčín, Michalovce sú na predposlednej 11. pozícii.

Žilinčania sa po týždni stretli doma aj s druhým nováčikom Fortuna ligy a tentoraz museli od úvodu dobýjať ešte väčší defenzívny val ako proti Skalici. Na konci 3. min. skúšal Kelemenovu pozornosť spoza 16-tky dobrou strelou Mihalík a po štvrťhodine hry zakončil tvrdo, ale tesne nad bránu hostí Káčer. Michalovčania pohrozili vážnejšie až o dve minúty nato, ale strela Mensaha po protiútoku letela nad bránu domácich. V 21. min. faulovali hostia pred šestnástkou Čmelíka, Paur však z priameho kopu trafil iba vedľa ľavej žrde. Hostia odpovedali rovnako zo štandardky, ale Dankova strela letela tesne nad Volešákovu bránu. Presne po polhodine hry sa domácim konečne podarilo otvoriť obranu hostí, Čmelík z pravej strany odcentroval do päťky a Mihalík svoj nábeh premenil strelou z prvej na úvodný gól. Žilinčania sa snažili o druhý gól, kombinačne mali navrch, ale do nebezpečného zakončenia sa dostal až v 40. min. stopér Škriniar, ktorý poslal loptu v dobrej pozícii vedľa.

Druhý polčas nepriniesol zmenu obrazu hry. Hostia od svojej defenzívnej hry neupúšťali a Žilinčania sa cez pozornú obranu nedokázali dostať ani nakopávanými loptami, ani po krídlach, ani stredom. Až v 70. min. prišiel konečne futbalový moment, ktorý znamenal aj gól. Žilinčania dobre zakombinovali na hranici pokutového územia, William priťukol loptu Bénesovi a žilinský mladík utešenou strelou do ľavého rohu nedal Kelemenovi šancu. Hostia mali blízko ku gólu v 76. min., keď sa do dobrej pozície dostal striedajúci Kunca, ale loptu poslal iba nad Volešákovu bránu. Zvýšiť na 3:0 mohol v 81. min. Škvarka, keď dostal dobrú prihrávku od Williama, no Kelemen predviedol proti jeho gólovej strele skvelý reflex. Na druhej strane mal gól na kopačke Mensah, ktorý si obhodil aj Volešáka, ale z uhla trafil namiesto opustenej brány iba bočnú sieť. Záver patril jasne domácim, ktorí sa snažili výsledok prikrášliť, no Kelemen už loptu za svoj chrbát nepustil.

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 30. Mihalík, 70. Bénes. Rozhodoval Mastiš, ŽK: 15. Mazáň, 24. Vavro – 45.+ Mensah, 55. Bayón, 66. Perez, 1259 divákov.
Zostavy:

Žilina: Volešák – Paur (70. Špalek), Vavro, Škriniar, Mazáň – Pečovský – Káčer (60. Škvarka), Bénes – Čmelík (78. Hlohovský), William, Mihalík

Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, Vernon, Šimčák – T. Sedlák – Koscelník (70. Kunca), Danko, Turík (46. Bayón), Mensah – Nworah (76. Kerič)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci sa snažili otvoriť zavretú obranu súpera, v prvom polčase sa im to darilo menej, pretože sme nemali dostatok centrov, v druhom polčase už to bolo lepšie. Chalani dali gól na 2:0 a zápas v pokoji dohrali. Pre nás je dôležité, že sme po dueli v Trenčíne dokázali zvládnuť zápas fyzicky, aj prechod z umelej na prírodnú trávu bol v poriadku. Vieme hrať ešte lepšie a v ďalšom zápase to budeme chcieť potvrdiť."

Vladimír Rusnák, asistent trénera Michaloviec: "Chceli sme hrať pozorne v defenzíve, čo sa nám aj čiastočne darilo. Snažili sme sa o kontry, brejkové situácie sme však nezakončili dobre. Za týždeň sme absolvovali tri ťažké duely a bolo vidno, že chlapcom chýbali sily. Žilina bola silná na lopte, potrestala naše chyby, dala pekné góly a jej víťazstvo je zaslúžené."

Slovan doma stačil na Podbrezovú

Prvý polčas neponúkol dych berúce divadlo, hoci sa sem tam zrodila zaujímavejšia situácia. Ako prvý mohol gólovo udrieť Slovan, v 12. minúte išiel Vittek sám na brankára, ale v zakončení zlyhal. V 15. minúte to skúsili hostia, ale Podiov strieľaný center netrafil na päťke Vaščák. V 21. minúte išiel Milinkovičov priamy kop z dobrej pozície tesne vedľa, no už o minútu domáci favorit viedol, keď Vittek pekne adresoval spätnú prihrávku Gonzalezovi a ten z hranice šestnástky prízemnou strelou otvoril skóre. V 26. minúte priamy kop Gorosita pekne vyrazil Baláž. Potom Slovan prestal hrať a posledná desaťminútovka patrila hosťom. V 35. minúte Mikinič išiel sám na Muchu, ale nedal, v 36. minúte po rohu Vajda obišiel ešte rovnako, no vrátenú loptu do ohňa podbehol Mucha a Kupčíkova hlavička zapadla do siete.

Slovan sa snažil strhnúť vedenie na svoju stranu a v 57. minúte z uhla Vittek ešte neskóroval. Ale o minútku už využil veľké nedorozumenie obrany hostí, keď bol Baláž pri obrancoch vysoko hore a získanú loptu poslal chladnokrvne do opustenej brány. V ďalších fázach sa hral medzišestnástkový futbal a poriadne vzrušenie priniesla až 74. minúta, keď ďalšiu hrubú chybu v strede obrany hostí po podobnom nedorozumení brankára Baláža s jeho spoluhráčmi hostí využil strelou do prázdnej brány na konečných 3:1 Priskin. Záver už nič zaujímavé, resp. podstatné nepriniesol a tak domáci favorit získal všetky body. "Belasí" si upevnili štvrté miesto v tabuľke s 21 bodmi, "železiari" zostali poslední s piatimi.

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)
Góly: 22. Gonzalez, 58. Vittek, 74. Priskin - 37. Kupčík, ŽK: Gonzalez - Mikinič, Melunovič, rozhodoval: Glova, 821 divákov.

zostavy a striedania:
Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Gonzalez – Milinkovič (81. Kubík), Savičevič (46. Štefánik), Zreľák - Priskin, Vittek (67. Oršula)

Podbrezová: Baláž - Migaľa, Kupčík, Vajda, Frizoni – Kapor - Gál-Andrezly, Kochan, Podio, Mikinič (56. Melunovič) - Vaščák

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Po dvoch predchádzajúcich dobrých zápasoch sme ukázali unavený výkon. Som veľmi nespokojný s prvým polčasom. Chcem veriť, že je to únava, a nie prístupom. Ak by to bolo prístupom, museli by sme prikročiť veľmi rýchlo k zmenám. Vieme hrať oveľa lepšie, a musíme hrať oveľa lepšie. Uspokojilo ma len víťazstvo. Body sú dôležité, ale musím hovoriť s hráčmi o tomto výkone. Súperovi prajem v ďalších zápasoch veľa šťastia."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Som s predvedenou hrou a výkonom môjho mužstva spokojný. Boli sme kompaktní a vyrovnaným súperom Slovana. Tento zápas nám mal priniesť bod. Všetko naše snaženie ale skončilo na našom brankárovi, ktorého výkon bol trestný čin. Toto som nevidel ani v prípravke. Gratulujem Slovanu k výhre."

Viac o téme: Slovan Bratislava MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce ŽP Šport Podbrezová
  • Zdroj: TASR, SITA