VIDEO Prekvapenie v Dortmunde: Borussia iba remizovala s Darmstadtom

Borussia iba remizovala s Darmstadtom Borussia iba remizovala s Darmstadtom Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Eintrachtu Frankfurt remizovali v nedeľňajšom dueli 7. kola nemeckej Bundesligy s Herthou Berlín 1:1. V drese Herthy chýbal pre dlhodobé zranenie slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Domácich poslal do vedenia v 22. minúte Alexander Meier, a hoci si dlho udržiavali tesný náskok, zápas do víťazného konca napokon nedoviedli. Osem minút pred vypršaním riadnej hracej doby ratoval bod pre hostí Vladimír Darida.

V záverečnom zápase kola Borussia Dortmund prekvapujúco iba remizovala doma s Darmstadtom 2:2. Nováčik v prvom polčase dokázal na Vestfálskom štadióne statočne vzdorovať a dokonca v 17. minúte sa ujal vedenia, keď rýchly protiútok hostí zakončil pohotovou strelou z hranice šestnástky Marcel Heller. Po zmene strán však favorit dokázal svoju prevahu pretaviť aj gólovo, keď sa dvakrát presadil kanonier Pierre-Emerick Aubameyang. Záverečné slovo však mali hostia, keď v 90. minúte vyrovnal Aytac Sulu.V tabuľke mu patrí druhé miesto so štvorbodovou stratou na vedúcich Bavorov, Darmstadt je deviaty.Dortmund je napriek zaváhaniu naďalej spolu s majstrovským Bayernom Mníchov jediným tímom Bundesligy, ktorý ešte neochutil trpkosť prehry. ​