VIDEO Ronaldo režíroval víťazstvo nad Malmöm, PSG potvrdilo úlohu favorita

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Stredajšie zápasy 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 priniesli jeden významný míľnik. Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo sa dočkal jubilejného 500. gólu svojej profesionálnej hráčskej kariéry. Portugalský útočník dosiahol túto métu v stredajšom stretnutí 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/2016, keď sa presadil na ihrisku švédskeho tímu Malmö FF.

Víťazstvo Realu Madrid v Malmö nad FF 2:0 režíroval Cristiano Ronaldo. Ten najskôr v prvom polčase po Iscovej prihrávke obstrelil Johana Wilanda v domácej bráne a závere zápasu spečatil skóre. Prvým gólom portugalský útočník prekonal hranicu 500 gólov v kariére, po strede ich má na konte 501. Ten prvý strelil pred 13 rokmi v drese Sportingu Lisabon.

Úlohu favorita potvrdil Paríž Saint Germain, ktorý triumfoval na ihrisku Šachtaru Doneck 3:0. Góly francúzskeho šampióna zaznamenali v prvom polčase Serge Aurier a David Luiz, vlastenca si v závere strelil domáci Darijo Srna.

Šachtar Doneck (Ukr.) - Paríž St. Germain (Fr.) 0:3 (0:2)
Góly: 7. Aurier, 23. David Luiz, 90. Ibrahimovič, ŽK: 65. Ibrahimovič, 86. David Luiz, 89. Thiago Silva (všetci Paríž St. Germain), rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Zostavy:
Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fred, Malyšev - Marlos (71. Kovalenko), A. Teixeira, Taison (71. Bernard) - Gladkij (85. Dentinho)
PSG: Trapp - Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti, Thiago Motta, Matuidi - Di María (82. J. Pastore), Ibrahimovič (90.+ Lavezzi), Cavani (80. Lucas Moura)

Malmö FF (Švéd.) - Real Madrid (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 29. a 90. C. Ronaldo, ŽK: 21. Rosenberg, 36. Berget, 36. Yotún - 11. Kovačič, 37. Casemiro, 75. Isco, ČK: 78. Yotún (Malmö) po 2. ŽK, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Zostavy:
Malmö: Wiland - Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Yotún - Lewicki, Adu - Rodič (67. Eikrem), Berget - Rosenberg, Durdič (81. F. Carvalho)
Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Á. Arbeloa - Casemiro, T. Kroos, Isco (84. Čeryšev) - Kovačič (73. L. Vázquez), Benzema (67. Modrič), C. Ronaldo

Viac o téme: Real Madrid Šachtar Doneck Paríž St. Germain Malmö FF