VIDEO Djokovič a Nadal v Thajsku na zárobkoch: Nole ovládol hviezdny súboj

Novak Djokovič a Rafael Nadal zarobili v Thajsku 4,1 mil. USDNovak Djokovič a Rafael Nadal zarobili v Thajsku 4,1 mil. USD Zdroj: SITA

BANGKOK - Srbský tenista Novak Djokovič si počínal ako svetová jednotka aj v piatkovom exhibičnom súboji proti Rafaelovi Nadalovi v Bangkoku. Svojho veľkého španielskeho rivala zdolal za 57 minút 6:4, 6:2 a opäť potvrdil, že v tomto roku je takmer nezdolateľný. O výsledok však išlo až v druhom rade. Exhibícia pod názvom Späť do Thajska mala aj politický motív.

V rámci jej prezentovania pred svetom mala poslúžiť na zvýšenie dôveryhodnosti krajiny po augustovom bombovom útoku, pri ktorom prišlo o život 20 ľudí a ďalších 120 zostalo zranených. Thajská tenisová asociácia uviedla, že hráči dostali za účasť v Bangkoku spolu 150 miliónov bahtov, v prepočte 4,1 mil. USD.

Obaja prominentní účastníci exhibície na štadióne Huamark pre 5700 divákov museli pristúpiť na požiadavky organizátorov týkajúce sa oblečenia. Tenisti sa predstavili v tradičných hodvábnych bundách vo farbách predstavujúcich rešpekt k monarchii. Djokovič mal žltú na počesť thajského kráľa a Nadal modrú vyjadrujúcu rešpekt ku kráľovnej. V tomto formálnom odeve hráči navštívili aj kráľovský Grand Palace, kde sa stretli s vodcom junty, Prayuthom Chan-o-chom, ktorý v máji 2014 viedol štátny prevrat a sám sa ustanovil do funkcie predsedu vlády. 

Djokovič aj Nadal sa v rámci svojho predexhibičného programu ukázali vo svätyni Erawan, kde položili vence obetiam augustového bombového útoku. Fotografie z tejto akcie vznikli za prísnych bezpečnostných opatrení a v silnom daždi. 

Novak Djokovič (Srb.) - Rafael Nadal (Šp.) 6:4, 6:2 

Viac o téme: Rafael Nadal Novak Djokovič Exhibícia ATP Thajsko Bangkok 2015
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články