VIDEO Navas hrdinom Realu: V mestskom derby vychytal pokutový kop Atlética

Cristiano Ronaldo a brankár Keylor Navas po úspešnom vychytaní pokutového kopu AtléticaCristiano Ronaldo a brankár Keylor Navas po úspešnom vychytaní pokutového kopu Atlética Zdroj: SITA

MADRID - V nedeľňajšom šlágri 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División sa madridské mestské derby medzi Atléticom a Realom skončilo nerozhodne 1:1. Hosťujúci tím viedol od 9. min gólom Karima Benzemu, domáci vyrovnali zásluhou Vietta sedem minút pred koncom. Mohli aj oveľa skôr, ale Antoine Griezmann ešte v prvom polčase nepremenil pokutový kop. Na čele tabuľky napriek nedeľnej prehre je Villarreal.

Futbalisti Betisu Sevilla zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase na pôde Raya Vallecano 2:0. Athletic Bilbao si poradil s Valenciou 3:1.

Atlético Madrid - Real Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 83. Vietto - 9. Benzema

Rayo Vallecano - Betis Sevilla 0:2 (0:1)
Góly: 20. Westermann, 61. Rubén Castro

Athletic Bilbao - Valencia 3:1 (1:1)
Góly: 34. Laporte, 60. Susaeta, 69. Aduriz - 20. Parejo

Levante - Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 83. Deyverson, ČK: 36. Jokič (Villarreal) po 2. ŽK