Veľké sklamanie exkouča Škrtela: Slová Rodgersa po vyhadzove v Liverpoole

Brendan Rodgers
Brendan Rodgers

LIVERPOOL - Tréner Brendan Rodgers vyjadril obrovské sklamanie zo svojho predčasného konca na lavičke anglického futbalového klubu FC Liverpool. Vedenie "The Reds", ktorých dres oblieka aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, prepustilo severoírskeho kouča v nedeľu, iba niekoľko hodín po remíze 1:1 v derby na ihrisku Evertonu.

"Samozrejme, som neuveriteľne sklamaný, že musím odísť z FC Liverpool," vyhlásil Rodgers, ktorý pôsobil na Anfielde tri a pol roka. "Bolo pre mňa cťou a privilégiom viesť jeden z najväčších klubov na svete. Každý deň som tvrdo pracoval, aby som čo najlepšie reprezentoval tento klub, postupne rozvíjal tím i hráčov, na ktorých môžu byť fanúšikovia hrdí," citovala trénera agentúra Reuters.

Pod vedením Rodgersa Liverpoolu v roku 2014 iba tesne unikol majstrovský titul, keď mu ho v samom závere sezóny uchmatol Manchester City. Štyridsaťdvaročný kormidelník počas svojho pôsobenia napokon nezískal s klubom ani jednu trofej, nepočítajúc súčasného kouča Albiónu Roya Hodgsona, ktorý viedol "The Reds" iba pol roka, sa naposledy také niečo prihodilo Philovi Taylorovi v polovici 50-tych rokov minulého storočia. Úvod prebiehajúcej sezóny sa Liverpoolu nevydaril, po 8. kole mu patrí v tabuľke Premier League až 10. miesto, bod za mestským rivalom Evertonom.

"S mužstvom sme počas môjho pôsobenia zažili niekoľko pamätných chvíľ. Rád by som sa poďakoval celému tímu za tvrdú prácu a zodpovedný prístup. Súčasný káder je vo fáze obmeny, no je v ňom veľa talentovaných hráčov a ako mužstvo držia pokope. Očakávam, že v najbližších týždňoch bude tím ďalej rásť. Želám môjmu nástupcovi veľa šťastia vo zvyšnom priebehu sezóny," dodal Rodgers.

Vedenie slávneho klubu sa už obzerá po náhrade, v pondelok kontaktovalo zástupcov Jürgena Kloppa a Carla Ancelottiho. Obaja renomovaní tréneri sú momentálne bez angažmánov.


Tagy: Martin Škrtel FC Liverpool Brendan Rodgers

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA