VIDEO Hostia rozhodli o prekvapujúcich triumfoch: Argentína a Brazília na kolenách!

Alexis Sánchez v zovretí hráčov BrazílieAlexis Sánchez v zovretí hráčov Brazílie Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Futbalistom Argentíny nevyšiel vstup do juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2018. Úradujúci vicemajstri sveta prehrali vo štvrtkovom zápase v domácom prostredí s Ekvádorom 0:2.

Argentína nastúpila bez zraneného Lionela Messiho a prvý úder dostala v 24. minúte, keď sa pre problémy so stehenným svalom z ihriska porúčal útočník Sergio Agüero. Hostia rozhodli o prekvapujúcom triumfe v záverečnej desaťminútovke. Na vedúci gól Fricksona Eraza nadviazal o minútu neskôr Felipe Caicedo, ktorý presne zakončil rýchly protiútok. "Nehrali sme dobre a dá sa povedať, že prehru sme si zaslúžili. Nebolo to však kvôli tomu, že sme hrali bez Lea (Messiho). Náš výkon v ďalšom zápase musí byť odlišný," hodnotil duel stredopoliar Javier Mascherano. Tréner Gerardo Martino po súboji uviedol, že Agüero pre zranenie vynechá budúcotýždňové stretnutie proti Paraguaju. "Obnovil si zranenie stehenného svalu a v Asuncione hrať nebude," povedal Martino.

Nedarilo sa ani Brazílii. Päťnásobní svetoví šampióni ťahali za kratší koniec na horúcej pôde Čile. Domáci po triumfe na Copa America potvrdili dobrú formu, keď súpera predčili najmä v pohybe a kombinácii. Skóre otvoril v 72. minúte Eduardo Vargas, útočník Hoffenheimu sa presadil po štandardnej situácii a centri Matiasa Fernandeza. Klincom do rakvy pre Brazíliu bol presný zásah Alexisa Sancheza dve minúty pred záverečným hvizdom. "Prehru beriem na seba. Ja som poslal na ihrisko zostavu, ktorá nestačila na súpera. Domáci boli rýchlejší a v útoku efektívnejší," sypal si popol na hlavu brazílsky kouč Dunga.

Uruguaj sa úspešne popasoval s náročnými podmienkami v La Paze a domácu Bolíviu zdolal 2:0. V drese hostí sa strelecky presadili obrancovia Martin Caceres a Diego Godin. Kolumbia si v Barranquille poradila s Peru po výsledku 2:0. Najskôr skóroval presnou hlavičkou Teofilo Gutierrez, druhý gól pridal striedajúci Edwin Cardona. O výsledku duelu Venezuela - Paraguaj rozhodol gól hosťujúceho Derlisa Gonzaleza v 84. minúte.

Bolívia - Uruguaj 0:2 (0:1)
Góly: 10. Cáceres, 68. Godín, ČK: 71. Torrico (Bolívia)

Kolumbia - Peru 2:0 (1:0)
Góly: 36. Gutierrez, 90.+ Cardona

Venezuela - Paraguaj 0:1 (0:0)
Gól: 84. Derlis González

Čile - Brazília 2:0 (0:0)
Góly: 72. Vargas, 88. Alexis Sánchez