Slovan zlomil nepriaznivú sériu prehier: Prekvapujúce víťazstvo v Magnitogorsku

Slovan prekvapujúco zvíťazil v MagnitogorskuSlovan prekvapujúco zvíťazil v Magnitogorsku Zdroj: hcslovan.sk

MAGNITOGORSK - Hokejisti Slovana Bratislava v piatok zlomili nepriaznivú sériu a po piatich prehrách v rade sa konečne tešili z víťazstva v medzinárodnej KHL. "Belasí" triumfovali na ľade Metallurgu Magnitogorsk tesne 3:2 a v 19 dueloch nazbierali dokopy 23 bodov.

Zverenci trénera Miloša Říhu položili základ víťazstva v druhej polovici úvodnej tretiny, keď sa presadili Šťastný a Nagy. V 31. minúte upravil na 3:0 Lušňák, no domácim sa podarilo znížiť už o necelých 20 sekúnd z hokejky Kaletnika. Duel zdramatizoval v 59. minúte presným tečom Osala, no Slovan si už víťazstvo nenechal vziať. Říhovi zverenci sa najbližšie predstavia v nedeľu 11. októbra o 15.00 h na štadióne Lady Togliatti.

V Magnitogorsku sa hral od začiatku zápasu rýchly a ofenzívny hokej s množstvom šancí na oboch stranách klziska. Ako prví mohli udrieť domáci, keď sa v 3. minúte dostali do prečíslenia 2 na 1, ale Kaletnik nezakončil dobre. Na druhej strane predviedla peknú kombináciu štvrtá formácia hostí, no Puliš sa už k zakončeniu nedostal. "Belasí" si v ďalších minútach vytvorili mierny tlak, no v 10. mohli inkasovať pri šanci Antipina, ale zachránil ich brankár Brust. Diváci sa dočkali úvodného gólu v 13. minúte, no do vlastnej siete. Birjukov spravil veľkú hrúbku za bránkou, keď prihral Tičarovi, ten našiel medzi kruhmi Šťastného, ktorý ponúknutú šancu využil. O dve minúty viedol Slovan už 2:0. Nagyova prvá strela len tesne minula bránku, no vynahradil si to o pár sekúnd neskôr, keď do siete tečoval pokus Surového. Domáci tréner vzápätí stiahol Košečkina a do bránky poslal Samsonova. V závere tretiny mohol znížiť Zaripov, no opäť sa predviedol Brust.

Druhé dejstvo odštartoval nešťastný zákrok Viedenského, ktorému pri buly vyletela hokejka do vzduchu a zasiahla tvár Filippiho. Keďže sa na ľade objavila aj krv, center hostí dostal 2+2 minúty. Slovan však dlhé oslabenie ustál na výbornú a súpera nepustil do vyložených šancí. V 27. minúte zachránila hostí žŕdka po strele Potechina. V 31. minúte udrel opäť Slovan, Lušňák si odvážne hodil puk medzi dvoch brániacich hráčov, šikovne sa cez nich dostal a cez Samsonovu lapačku rozvlnil sieť. Trojgólový náskok však nevydržal ani 20 sekúnd. Hostia trestuhodne nechali voľného Kaletkina, ktorý sám pred brankárom nezaváhal. Domáci si chceli vytvoriť tlak a zovrieť súpera, no ten ich vďaka pozornej a dobre organizovanej obrane do šancí nepustil. V závere sa dostal do dobrej možnosti Nagy, ale Samsonov si jeho bekhend postrážil.

Rozhodnúť mohol v 45. minúte Nedorost, ktorý už mal na ľade brankára, ale v stopercentnej šanci zaváhal. O dve minúty Brust zneškodnil dobrý pokus Mozjakina. Slovan sa už v ďalšom priebehu sústredil na bránenie dvojgólového náskoku. Dlho sa mu to darilo, prežil aj vylúčenie Jegliča a veľký tlak Metallurgu, no minútu a pol pred koncom inkasoval. Osala tečoval strelu Antipina - 2:3. "Belasí" si však už záver postrážili a po piatich prehrách bodovali naplno.

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 31. Kaletnik (Wolski, Osala), 59. Osala (Antipin, Kovář) - 13. Šťastný (Tičar), 15. Nagy (Surový), 31. Lušňák (Sersen). Rozhodovali: Dejev, Odinš - Maitak, Pronskich, vylúčení: 0:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (15. Samsonov) – Birjukov, Antipin, Chabarov, Lee, Batyršin, Tereščenko, Bereglazov, Medvedev – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Wolski, Filippi, Osala - Timkin, Kaletnik, Platonov - Kosov, Železkov, Potechin
Slovan Bratislava: Brust - Barker, Novák, Mihálik, Sersen, Starosta, Švarný, Luža - Nedorost, Viedenský, Miklík – Bartovič, Surový, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Lušňák, Puliš

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Zvolili sme úplne inú taktiku, ako v predošlých zápasoch. Hrali sme dôsledne v strednom pásme, čakali sme na chyby. Vydržali sme to hrať polovicu zápasu, potom sme trochu zbytočne odhadzovali puky. Hráči odovzdali úplne maximum, po ostatných porážkach prišlo víťazstvo proti jednému z najsilnejších tímov KHL. Sebavedomie mužstva pôjde hore."

Viac o téme: Slovan Bratislava Metallurg Magnitogorsk