VIDEO V plnej rýchlosti mu odišli brzdy: Po škaredej nehode ostal dlhé minúty zakliesnený

Monopost Carlosa Sainza ostal po škaredej havárii zakliesnený
Monopost Carlosa Sainza ostal po škaredej havárii zakliesnený

SOČI - Sobotňajší záverečný voľný tréning pred Veľkou cenou Ruska monopostov F1 museli organizátori predčasne ukončiť po ťažkej havárii Carlosa Sainza. Jazdec tímu Toro Rosso vo veľkej rýchlosti stratil kontrolu nad svojím vozidlom a vrazil do ochrannej bariéry, pod ktorou zostal zakliesnený.

Na miesto nehody okamžite vyštartovali záchranári a zdravotníci, no trvalo niekoľko minút, pokiaľ španielskeho pilota vytiahli z vraku a nakoniec previezli na nosidlách do nemocnice. Sainz je pri vedomí, so záchranármi komunikoval a v nedeľu bude možno pretekať. "Je s lekármi. Oni rozhodnú, či bude môcť pretekať," cituje agentúra dpa slová šéfa stajne Franza Tosta.

Samotný jazdec bol optimistický. "Všetko je v poriadku! Niet sa čoho báť. Už premýšľame, ako presvedčiť lekárov, aby som bol zajtra na štartovom rošte," napísal pilot na sociálnej sieti Twitter a svojim fanúšikom poslal fotku z nemocničnej postele.

Sainz najprv so svojím monopostom zachytil bočnú bariéru, čím zničil ľavé predné koleso a následne v plnej rýchlosti vrazil v zákrute číslo 13 prednou časťou do bariéry TechPro. Tá je navrhnutá tak, aby dokázala absorbovať energiu pri náraze. Jeho vozidlo zostalo pod ňou zakliesnené, na pomoc musel prísť aj traťový žeriav.

"Je v poriadku? Pretože to vyzerala byť veľká nehoda," pýtal sa Sainzov kolega Max Verstappen do tímovej vysielačky. "Nevieme, stratili sme kontakt s vozidlom," dostal odpoveď. Na trati po nehode zaviali červené vlajky a tréning napokon zrušili.

"Potrebujeme dáta, aby sme zistili príčinu havárie. Vyzerá to, akoby zlyhali brzdy. Musíme zistiť čo sa stalo a prečo," reagoval šéf tímu.

Najrýchlejší čas v tréningu stihol dosiahnuť Nemec Nico Rosberg na Mercedese (1:38,561 min.), druhý bol Fín Valtteri Bottas (Williams, 1:39,287), tretí Rosbergov kolega a líder šampionátu Brit Lewis Hamilton (1:39,363).


Tagy: Carlos Sainz

Zdroj:
TASR
Foto:
independent.co.uk

DISKUSIA