Sneijder po holandskom výbuchu: Je to kolektívne zlyhanie

Wesley Sneijder
Wesley Sneijder

AMSTERDAM - Na uplynulých dvoch MS sa prebojovali medzi elitné kvarteto, na EURO 2016 vo Francúzsku však budú chýbať. Holandskí futbaloví reprezentanti v kvalifikácii totálne prepadli, keď v skupine obsadili až štvrté miesto. Pred záverečným zápasom proti Česku mali "Oranjes" už iba malú šancu na baráž, na Turecko totiž strácali dva body a v ich neprospech hovorili horšie vzájomné zápasy.

Holandská iskierka nádeje zhasla v amsterdamskej aréne už v prvom polčase, keď inkasovali od zverencov trénera Pavla Vrbu dva góly. "Pravdou je, že už v úvodnom dejstve sme prehajdákali možnosť zabojovať o baráž. Pred zápasom sme si v kabíne povedali, že musíme hrať disciplinovane, no opak bol pravdou. Po triviálnych chybách sme inkasovali dva góly a bolo vymaľované. Je to kolektívne zlyhanie," povedal na margo neúspešného vystúpenia vicemajstrov sveta z roku 2010 skúsený stredopoliar Wesley Sneijder.

      
Tréner Danny Blind nedokázal nadviazať na prácu Louisa van Gaala, ktorý vlani na svetovom šampionáte v Brazílii obsadil s Holanďanmi tretie miesto. "Mali sme ťažkú skupinu, no na to sa nemôžeme vyhovárať. V tejto kvalifikácii sme jednoducho neboli dosť dobrí. Česi, Islanďania a Turci podali lepšie výkony, v dôležitých zápasoch dokázali bodovať, preto pocestujú do Francúzska," priznal bývalý obranca Ajaxu Amsterdam.       


Tagy: Holandsko Wesley Sneijder

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA