VIDEO Salák odchytal výborný zápas: Jeho tím znovu ovládol čelo Východnej konferencie KHL

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Novosibirsku zdolali v Kontinentálnej lige Čerepovec 3:2 a vrátili sa do čela tabuľky Východnej konferencie. Pomohol im k tomu aj český reprezentačný brankár Alexander Salák, ktorý kryl 28 striel hosťujúceho tímu a navyše si pripísal asistenciu pri úvodného gólu zápasu.

Salák v tretej minúte rozohral vyhodený puk na krajana Tomáša Vincoura a ten ho poslal do jazdy Callemu Ridderwallovi. Švédsky útočník ešte s prvou strelou neuspel, ale dorážkou predsa len dostal Sibir do vedenia, ktoré domáci už za necelú minútu zvýraznili v presilovke.

Čerepovec potom síce dvakrát znížil, ale na bod nedosiahol. V Západnej konferencii zostal posledný.

Metallurg Novokuzneck - CSKA Moskva 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 38. Platt

Sibir Novosibirsk - Severstaľ Čerepovec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Ridderwall, 4. Kopejkin, 31. Ullström – 19. Stasenko, 43. Stasenko

Viťaz Moskovská oblasť - Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 po sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 58. Afinogenov – 28. Golyšev, rozhodujúci sam. nájazd: Elo

Dinamo Moskva - Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 21. Karsums, 32. Pilipenko

Viac o téme: Sibir Novosibirsk Alexander Salák
  • Zdroj: ČTK, TASR