Ďalšie šokujúce zakopnutie Žiliny: Vicemajstra deklasovali Zlaté Moravce

FC ViOn Zlaté Moravce deklasoval ŽilinuFC ViOn Zlaté Moravce deklasoval Žilinu Zdroj: facebook - MŠK Žilina

ZLATÉ MORAVCE - V jedinom piatkovom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa zrodilo obrovské prekvapenie. Hráči FC ViOn Zlaté Moravce na domácom štadióne výrazne prevýšili futbalistov MŠK Žilina 4:0. Žilinčania si pripísali tretiu prehru vo FL 2015/2016, druhú v rade. Pred októbrovou reprezentačnou prestávkou pod Dubňom nestačili na mužstvo FO ŽP Šport Podbrezová 1:3.

Do stretnutia proti favorizovanej Žiline vstúpili domáci nebojácne. Už v 4. minúte posunul Tawamba Kupcovi, ktorého tečovaná strela len tesne minula cieľ. Na opačnej strane skúšal šťastie Bénes, spoza šestnátsky mieril tesne nad. V gólovej pozícii sa ocitol v 12. minúte aj domáci Orávik, keď ho ideálne našiel Tawamba, ale pozorný Volešák jeho prudkú strelu vyrazil. V 27. minúte sa Tawamba predral cez Káčera, jeho strelu z uhla Volešák vytlačil na roh. Ten následne rozohral Orávik, k lopte sa dostal Tipurič a z "malého vápna" prekonal bezmocného Volešáka. V 38. minúte hosťujúci brankár vyboxoval Majkičovu strelu na hlavu Puriča, ktorý bol natoľko prekvapený, že loptu nestihol umiestniť do prázdnej brány.

Po zmene strán to boli Žilinčania, ktorí sa snažili diktovať tempo stretnutia, avšak gólove príležitosti sa rodili na opačnej strane. V 56. minúte sa domáci rútili traja na jedného, ale Tawamba situáciu dobre nevyriešil. Po hodine hry Orávik geniálne našiel Tawambu, ktorý z troch metrov napálil loptu iba do Volešáka. Čo malo prísť, to prišlo v 65. minúte. Po ostreľovaní brány sa lopta dostala k Orávikovi, ktorý tvrdou strelou spoza šestnástky upravil na 2:0. Skóre sa opäť menilo v 68. minúte, agilný Tawamba vystrelil, Volešák stihol loptu vyraziť len pred Perišiča, ktorý ponúkol tutovku Školnikovi a ten zvýšil na 3:0. Skvelú chvíľku domácich zavŕšil štvrtým gólom Tawamba, keď sa poľahky presadil cez Vavra a loptu poslal medzi nohami Volešáka do siete. Domáci sa ukázali v skvelom svetle a vicemajstrovi vrátili štvorgólovú prehru z 2. kola.

ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 4:0 (1:0)
Góly: 27. De Souza, 65. Orávik, 68. Školnik, 72. Tawamba. Rozhodoval: Smolák, ŽK: De Souza, Perišič - Hlohovský, Bénes, Čmelík, 1121 divákov

zostavy a striedania:
ViOn Zlaté Moravce: Novota - Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec - Burič - Orávik, Školnik (88. Cebara), Perišič, Glavaš (79. Krznarič) - Tawamba (90.+ Mance)
MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Vavro (69. Škvarka), Letič - Pečovský - Hlohovský, Bénes, Káčer (76. Haskič), Mihalík (58. Čmelík) - William

Libor Fašiang, tréner Z. Moraviec: "Keby mi niekto pred zápasom povedal, že vyhráme takýmto rozdielom, tak ho vysmejem. V prvom polčase sme dali potrebný gól, v druhom sme vedeli, že Žilina musí niečo urobiť. Trpezlivo sme čakali na svoje šance, dali sme tri góly a zaslúžene sme triumfovali."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Súper vyhral úplne zaslúžene. Dnes sme bez dôrazu v obrane boli úplne jaloví. Naše mužstvo dnes nemalo vôľu ani mentalitu. Táto prehra je potrebná nato, aby sa chlapci opäť dostali nohami na zem. Potrebujeme sa zobudiť."

Viac o téme: MŠK Žilina FC Vion Zlaté Moravce
  • Zdroj: TASR, SITA