VIDEO Trnava v búrlivej atmosfére odčinila pohárovú blamáž: Vittek hrdinom Slovana

Sprava: Miloš Nikolič hráč Trnavy a Erik Pačinda hráč DACSprava: Miloš Nikolič hráč Trnavy a Erik Pačinda hráč DAC Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava si po utorňajšej zahanbujúcej prehre 0:3 s druholigovým mužstvom FC VSS Košice v šestnásťfinále Slovnaft Cupu napravili chuť v najvyššej slovenskej dlhodobej súťaži Fortuna lige. V sobotňajšom stretnutí 13. kola pred vyše 10-tisícovou návštevou v domácej City Arene zdolali hráčov FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0. Oba góly zverencov Ivana Hucka zariadil argentínsky kanonier David Depetris. Trnavčania dosiahli štvrté fortunaligové víťazstvo v rade.

V búrlivej atmosfére, o ktorú sa popri domácich fanúšikoch postaralo aj asi 900 priaznivcov DAC, začali hostia ofenzívne a v prvých šiestich minútach zahrávali tri rohové kopy. Potom sa hra vyrovnala, no cez kompaktnú obranu Dunajskej Stredy sa Trnavčania ťažko dostávali k zakončeniu. Až v 24. min ohrozil bránu hostí Halilovič, ale jeho strela mierila nad. O dve minúty na to po centri Benoga usmernil Depetris loptu do rúk pozorného Tujvela. V 28. min strelu Mikoviča z uhla vytlačil Tujvel na roh a po jeho zahraní Depetris hlavou otvoril skóre zápasu. O tri minúty mohol Depetris skórovať aj druhý raz, keď z polovice ihriska takmer preloboval hosťujúceho gólmana. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu ešte Halilovič neprestrelil obranný val DAC-u a Mikovič namiesto zakončenia zbytočne hľadal v šestnáste Depetrisa.

V druhom polčase mali prvú šancu hostia, keď po priamom kope Pačindu v 50. min zakončoval Ľjubičič strelou tesne vedľa ľavej žrde trnavskej brány. O dve minúty sa trnavskí fanúšikovia tešili z druhého gólu, keď po akcii Mikoviča s Halilovičom Depetris umiestnenou strelou k ľavej žrdi z hranice šestnástky nedal Tujvelovi šancu. Hostia sa ani po druhom góle nevzdávali a po dvojitom striedaní zahrávali dva rohové kopy, ale trnavskú bránu neohrozili. V 72. min kryl Kamenár strieľaný center Pačindu a o 10 minút Asanovič prudkou strelou po zemi minul pravú žrď trnavskej brány. Domáci mali v závere ešte niekoľko nebezpečných protiútokov, ktoré však nedotiahli do gólového zakončenia.

FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)
Góly: 29., 52. Depetris. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Mikovič, Halilovič, Tóth, Baez - Pačinda, Ľjubičič, Michalík, Jurčo, 10.023 divákov.

FC Spartak Trnava: Kamenár - Janečka, Nikolič, M. Tóth, Čonka - Schranz (88. Vojtuš), Baez, Benogo (68. Deket), Mikovič - Halilovič - Depetris (85. Harba)

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Michalík, Kwin, Grajales - Ľupták, Ľjubičič - Sarr (61. Asanovič), Pačinda (81. V. Horváth), Štepanovský - Polievka (60. Jurčo)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Začiatok zápasu bol z našej strany rozpačitý, 15 minút sme sa nedokázali dostať za polovicu ihriska. Potom sme však dali gól, čo chlapcov ukľudnilo. Chýba nám päť hráčov a aj preto bol zápas pre nás dnes ťažký. V druhom polčase sme pridali aj druhý gól a získali cenné tri body."

Tomislav Marič, tréner DAC: "Sme sklamaní, pretože do zápasu sme vstúpili dobre, kontrolovali sme hru a mali sme i šance. Vedeli sme, že Trnava je nebezpečná na protiútoky. Aj po inkasovanom góle sme kontrolovali hru a chceli sme vyrovnať. Prehrali sme naivne, nehľadám ale ospravedlnenie, no musím podoknúť, že nám chýbal koncový hráč Szarka. Trnavčanom k víťazstvu gratulujem."

Pod hradom Matúša Čáka tesný triumf Trenčína

Zápas pod hradom Matúša Čáka sa hral z nariadenia disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu pred prázdnymi tribúnami. Napriek tomu si niekoľko desiatok divákov našlo miesto na priľahlej hrádzi rieky Váh, odkiaľ sledovalo dianie na trávniku. Už úvodná šanca mohla priniesť gól - Maduov center do pokutového územia neusmernil Guba do priestoru brány. V 18. min biliardovú akciu zakončil Madu tesne vedľa pravej tyče Kuciakovej brány. O minútu zostal osamotený pred Kuciakom Koolwijk, ale nedokázal zakončiť dostatočne razantne. Na opačnej strane zostal po rohu nikým nekrytý Vajda, no hlavou trafil iba do stredu brány. Aktivita na domácich kopačkách dostala gólovú odmenu po pol hodine hry. Z krídelného priestoru dostal parádnu prihrávku na hranicu šestnástky Van Kessel a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre zápasu. V 38. min dorazil do siete loptu Koolwijk, gól však neplatil pre ofsajd. V samom závere prvého dejstva sa hosťom podarilo vyrovnať, keď z priameho kopu parádne trafil Andrič.

Po prestávke začal domáci tím opäť aktívnejšie. Van Kessel obišiel aj gólmana, mal pred sebou opustenú bránu, no iba opečiatkoval obe žrde podbrezovskej brány, následne z päťky Guba netrafil prázdnu bránu. Hostia umne bránili a vyrážali do nebezpečných kontier. Jednu z nich v poslednej chvíli odvrátil Kleščík aj za cenu žltej karty. Podbrezová vycítila šancu na body podobne ako naposledy v Žiline a bola čoraz nebezpečnejšia. V 66. min mohol priniesť pokoj na trenčianske kopačky Rabiu, ktorý ťažil z dobrej práce Bera. Vo vnútri pokutového územia iba napálil do Kuciaka. Napokon šestnásť minút pred naplnením riadneho hracieho času dostal Bero parádny pas z polovice ihriska, pohral sa aj s Kuciakom a do prázdnej brány upravil na 2:1. O štyri minúty mohol nádeje tímu z Horehronia definitívne pochovať Wesley, jeho strela sa odrazila od žrde. Majster sa napokon s tímom z dna tabuľky na tri body poriadne natrápil.

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)
Góly: 30. Van Kessel, 74. Bero - 45. Andrič. Rozhodoval: Glova, ŽK: Bero, Koolwijk, Kleščík, Rabiu - J. Pančík, Kochan, Vajda. Hralo sa bez divákov.

Trenćín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič (86. Skovajsa), Madu – Koolwijk – Guba (64. Bala), Rabiu, Bero, Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Kupčík, Vajda, Andrič – Kochan, Kapor (90. Sabler) – J. Pančík (80. Szöke), Podio, Gal Andrezly - Vaščák

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Čakali sme húževnatého súpera, čo sa aj potvrdilo. V zápase sme boli dominantní a mali sme viac šancí. V závere prvého polčasu sme neustáli jednu štandardnú situáciu. Víťazstvo si veľmi ceníme a venoval by som ho fanúšikom, ktorí stáli za nami a povzbudzovali nás z hrádze."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Po takomto zápase, kedy sme domácich držali stále v napätí, sa cítime sklamane. Na ihrisku sme urobili všetko pre to, aby sme odišli minimálne s bodom. Ak chcete uspieť proti takémuto súperovi musí zachytať brankár, dobre pracovať defenzíva a mať aj šťastie. Chcem vyzdvihnúť kolektívny výkon našich, na ihrisku nechali všetko."

O prehre Ružomberka na Liptove rozhodol jediný gól

V 5. min. Lovás poslal center z pravej strany a hlavičku J. Masla do rúk stiahol Šulla. O dve minúty neskôr Faško vysunul Masaryka, ale útočník MFK zvnútra šestnástky pravou minul priestor medzi žrďami. Vzápätí Lovás prestrelil senickú bránu. V 15. min. sa Masaryk v sľubnej pozícii hlavou netrafil. Na začiatku sa hralo len na jednu bránu – Záhorákov. Postupne v ofenzíve sa začali osmeľovať aj hostia. V 19. min. nevyužil dobrú streleckú parketu Klec a spoza "veľkého vápna" mieril len nad. V 24. min. Kalabiška po priamom kope poslal loptu do ružomberskej siete, ale pre odpískaný ofsajd gól neplatil. Seničania sa veľmi hnevali na hlavného arbitra i jeho na asistenta Mókóša. V 42. min. Tofiloski skrotil Klecovu delovku a Kalabiška po druhý raz dostal loptu

V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 52. min. išli dvaja domáci hráči na jedného Seničana, avšak Ďubeka v tutovke vychytal Šulla. V 59. min. parádne zdiaľky vypálil Klec a Tofiloski vytasil rovnako krásny zákrok. V 77. min. Kalabiška potiahol loptu po ľavej strane pred bránou našiel Hromadu a ten nedal Tofiloskému žiadnu šancu – 0:1. Liptáci po inkasovanom góle zostali zaskočení a mali problém rozvinúť súvislejšiu akciu. V závere Ruža všetko vsadila na jednu kartu, do súperovej sa tlačil aj stopér MFK J. Maslo, ale vytúženého vyrovnania sa nedočkala.

MFK Ružomberok – FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 77. Hromada. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: P. Maslo, Dagbšajan -  Hladík, 1847 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (84. Ondrek)– Kružliak – Lovás, Ďubek, Faško (63. Lačný), Zošák (71. Boszorád) – Masaryk

Senica: Šulla – Vengřinek, Hladík, Pavlík, Pillár – Hušek – Dolný (90. Cicman), Hromada (84. Varga), Čunta (87. Nemček) – Klec, Kalabiška

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vstúpili sme doň dobre, boli sme aktívnejší. Pri súperovi s takouto taktikou však musíme dať gól, aby sme sa dostali na koňa. Bohužiaľ, sme nedali. Musím tiež povedať, že niektorí naši hráči zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. Chýbala im väčšia futbalová iskra. Paradoxne o výsledku rozhodol náš hráč, ktorý vlastne Senici založil akciu."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Videli sme veľmi kvalitný zápas, my sme podali veľmi dobrý výkon, najlepší v tejto sezóne. Sme veľmi radi, že po bezbodovej sérii mužstvo zabodovalo. Myslím si, že toto víťazstvo nás môže posunúť dopredu. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, čo nastúpili a špeciálne Hušek, ktorý podal veľmi dobrý výkon."

Slovan na Myjave vďaka Vittekovi ovládol súboj tabuľkových susedov

V zápase tabuľkových susedov prišlo v 8. min k prvej dramatickej situácií, kolmá prihrávka našla Bílovského, ktorý bol v pokutovom území nedovolene atakovaný natoľko, že sa zranil, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Slovanisti odpovedali ihneď o minútu, Zreľáka v čistej šanci vychytal Hruška. Domáci mali loptu viac na kopačkách, ale v 21. min. sa v príležitosti ocitol Vittek, zasekol si aj brankára a poslal loptu do siete – 0:1. O desať minút sa útočník belasých zapísal opäť do streleckej listiny, keď hlavičkou usmernil Podaného center – 0:2. V zostávajúcom čase I. dejstva hry sa už tímy do vyložených šancí nedostávali, v nadstavenom čase ešte Pekár zamieril k žrdi, ale Mucha bol pripravený.

Kopaničiari vstúpili do druhého polčasu aktívne a zatlačili Slovan. V 54. min skočila Pekárova "obaľovačka" mimo brány. Na opačnej strane ihriska pohrozil Kubík v 64. min. O dve minúty neskôr zamieril spoza pokutového územia k žrdi Sládek, ale Mucha loptu vytesnil mimo brány. V 70. min si bratislavský brankár poradil aj s Dugovou strelou. O minútu mohol o výsledku definitívne rozhodnúť Kubík, vo vyloženej príležitosti však zlyhal a strela Milinkoviča zo 73. min prešla ponad bránu. V domácej obrane sa otvárali okná, v 75. min včas vybehol Hruška proti Vittekovi a zabránil gólu. Ani záverečná snaha Myjavčanov ku gólu neviedla a tri body putovali do hlavného mesta.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 21. a 31. Vittek. Rozhodoval: Leško, ŽK: Marček, Sládek, Beňo, Duga - Kubík, Milinković, Mucha, 1382 divákov.

Myjava: Hruška – Chovanec, Banovič, Marček, Beňo – Bílovský (11. Duga), Kóňa (40. Jánošík), Pekár – Kolár (77. Piroska), Sládek, Daniel

Slovan: Mucha – Podaný, Sekulić, Saláta, Čikoš – Gonzales (46. Savicevič), Simović – Zreľák (80. Oršula), Kubík (83. Priskin), Milinkovič – Vittek

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Dnešný zápas rozhodol dôraz v šestnástkach. My sme v nich, či v ofenzíve alebo v defenzíve, boli málo dôrazní. Vo vlastnej šestnástke sme nechávali priestor súperovým hráčom. V súperovej sme neboli schopní sa dostať do lepších situácií, aj keď priestor na to tam bol. Vedeli sme, že hráme proti veľmi dobrému tímu. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas, rozdiel bol v tom, že súper dva góly dal a my sme ich nedali. Naša celozápasová snaha o gól bohužiaľ nevyšla."

Nikodimos Papavasileiou, tréner Slovana: "Hrali sme proti veľmi dobrému tímu, ktorý bol nebezpečný. Pre nás bola kľúčová naša obrana, bránili sme veľmi dobre. Veľmi sa mi páčil postoj našich hráčov, ich postoj k obrane nám vyhral zápas. Vytvorili sme si viac šancí a mohli sme dať aj viac gólov. Hra bola veľmi dobrá a tvorí sa nám veľmi dobrý tím. Chcem svojim hráčom zablahoželať. Odkedy som prišiel, tak pracujú na každom aspekte – futbalovom, psychickom. Chlapci zistili, že toto je tá cesta k tomu, aby sme boli silný tím."

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda Spartak Trnava AS Trenčín ŽP Šport Podbrezová