VIDEO Hamšík krásnou prihrávkou pomohol k výhre Neapolu, Juventus a Inter bez gólov

Marek Hamšík a Lorenzo Insigne Marek Hamšík a Lorenzo Insigne Zdroj: SITA

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase 8. kola talianskej futbalovej Serie A prehrala Bologna s Palermom 0:1. SSC Neapol, v základnej zostave s Marekom Hamšíkom, zvíťazil nad lídrom tabuľky Fiorentinou 2:1. Skóre zápasu otvoril v úvode druhého polčasu po presne načasovanej prihrávke slovenského reprezentanta Lorenzo Insigne.

Hostia v 73. minúte vyrovnali zásluhou Nikolu Kaliniča, ale už o dve minúty neskôr Gonzalo Higuaín rozhodol o tom, že tri body ostanú pod Vezuvom. FC Janov zvíťazil, aj napriek štyridsaťminútovej hre v početnej nevýhode nad Chievom 3:2, keď víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času striedajúci Panagiotis Tachtsidis, ktorý bol na ihrisku päť minút. Sassuolo zvíťazilo na domácom trávniku nad rímskym Laziom 2:1 a v tabuľke sa posunulo na 5. miesto práve pred Lazio.

Bologna - Palermo 0:1 (0:1)
Gól: 23. F. Vázquez

Atalanta Bergamo - Carpi 3:0 (2:0)
Góly: 8. Pinilla, 43. A. Gómez, 63. Cigarini (z pok. kopu)

FC Janov - Chievo Verona 3:2 (2:0)
Góly: 13. Pavoletti, 17. Gakpé, 90.+ Tachtsidis - 1. Paloschi, 77. Pellissier, ČK: 54. Džemaili (Janov) po 2. ŽK

Frosinone - Sampdoria Janov 2:0 (0:0)
Góly: 54. Paganini, 56. Dionisi
David Ivan (Sampdoria) hral do 65. min.

SSC Neapol - Fiorentina 2:1 (0:0)
Góly: 46. L. Insigne, 76. Higuaín - 73. N. Kalinič
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Sassuolo - Lazio Rím 2:1 (1:0)
Góly: 7. D. Berardi (z pok. kopu), 60. Missiroli - 68. Anderson, ČK: 90.+ Cataldi (Lazio) po 2. ŽK

Hellas Verona - Udinese 1:1 (1:0)
Góly: 41. Pazzini (z pok. kopu) - 84. Théréau

Inter Miláno - Juventus Turín 0:0