Magnitogorsk po nájazdoch zdolal Čeľabinsk, Lokomotiv v šlágri stačil na Helsinki

Gólové oslavy hokejistov MetallurguGólové oslavy hokejistov Metallurgu Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili v nedeľňajšom zápase KHL na domácom ľade nad Čeľabinskom 4:3 po predĺžení, hoci prehrávali 1:3. Výborne ale zvládli úplný záver zápasu a ukoristili dva body.

V šlágri nedele sa stretli prvé dva tímy Západnej konferencie, líder Lokomotiv Jaroslavľ hostil fínsky Jokerit Helsinki. Lokomotiv vyhral 3:1 a na "žolíkov" zvýšil v tabuľke náskok už na 13 bodov. Spartak Moskva doma otočil dvoma gólmi v tretej tretine duel s Kazaňou, za ktorú hral slovenský obranca Marek Ďaloga a vyhral 3:2.

KHL - nedeľa:
Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeľabinsk 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 29. Mozjakin, 57. Zaripov, 59. Mozjakin, 61. Zaripov - 21. Davidov, 36. Penkovskij, 49. Borodkin

Spartak Moskva - AK Bars Kazaň 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 37. Mereskin, 46. Klimenko, 60. Glazačev - 17. Möller, 36. Gluchov

SKA Petrohrad - Lada Togliatti 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 3. Kovaľčuk, 44. Burdasov - 39. Shenfeld

Lokomotiv Jaroslavľ - Jokerit Helsinki 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 37. Apalkov, 51. Koňkov, 58. Averin - 35. Jormakka

Viac o téme: Traktor Čeľabinsk Metallurg Magnitogorsk