Slovan v dramatickom stretnutí zdolal Jekaterinburg: O výhre rozhodovali až nájazdy

Michal Sersen z HC Slovan Bratislava a Anatolij Golyšev z Avtomobilist JekaterinburgMichal Sersen z HC Slovan Bratislava a Anatolij Golyšev z Avtomobilist Jekaterinburg Zdroj: SITA

BRATISLAVA- Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom zápase KHL nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:3 po predĺžení a nájazdoch a dosiahli tretí triumf v rade. V tabuľke Západnej konferencie figurujú na 11. mieste, na ôsmu priečku zaručujúcu play off strácajú dva body.

Po úvodnej bezgólovej tretine sa ako prví presadili hostia zásluhou Ela, ale domáci odpovedali už o dve minúty neskôr, keď skóroval Nedorost. V 42. minúte poslal hostí opäť do vedenia Vasilevskyj. Zverenci trénera Miloša Říhu však dokázali odpovedať o šesť minút neskôr a v 53. už viedli 3:2. O góly sa postarali Šťastný a Bartovič. Slovan však vedenie neudržal, keď 59 sekúnd pred koncom počas presilovky a pri hre bez brankára vyrovnal Golyšev. V predĺžení gól nepadol a tak v nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Jeglič.

Brankár domácich Barry Brust držal čisté konto od zápasu v Togliatti až do 29. minúty toho pondelňajšieho, čiže dokopy 182 minút. "Belasí" sa najbližšie stretnú v stredu 21. októbra o 19.00 h opäť na domácom ľade s Barysom Astana.

Slovan začal aktívne, no v úvode ho trochu pribrzdilo vylúčenie Surového za hákovanie. Hostia sa síce držali v útočnom pásme, ale dobrá obrana súpera ich nepustila k strele na bránku. Hneď po oslabení sa do šance dostal Miklík, no jeho strela z ľavého kruhu Kovářa neprekvapila. Prvá veľká šanca prišla v 13. minúte, keď Pankov našiel pred bránkou Dubrovského, ktorý ihneď vystrelil, no Brust pohotovo zakročil. V 17. minúte bol v dobrej pozícii Šťastný, Kovář puk vyrazil a zlikvidoval aj následnú strelu Sersena. Po akcii "belasých" však prišlo rýchle prečíslenie na druhej strane a Ščemerovovu veľkú šancu zastavila výborná lapačka Brusta. Slovan mal v prvom dejstve viac striel na bránku, no väčšinou z diaľky a nedostal sa do vyložených pozícii.

"Belasí" sa aj v úvode druhého dejstva poľahky ubránili početnej výhode hostí. Od 25. minúty hral presilovku aj Slovan, ale po fauloch Šťastného a Lušňáka o ňu rýchlo prišiel a nakoniec sa musel vyše pol minúty brániť v trojici proti piatim. Aj toto oslabenie domáci prežili, no krátko po vyrovnaní síl na klzisku inkasovali. V 29. minúte prepálil Bursta strelou z ľavého kruhu Elo. Vedenie však hosťom vydržalo iba necelé tri minúty. Po vhadzovaní v útočnom pásme poslal puk pred bránku Valach a Nedorost ho doklepol do siete - 1:1. Gól následne potvrdil aj videorozhodca. Domáci mohli ísť krátko na to aj do vedenia, ale Kovář pekným zákrokom zastavil Sersenovu strelu. Nevyšlo im to ani v 35. minúte, keď opäť tvrdo pálil Sersen, ale brankár hostí opäť zasiahol. V závere zachránil Brust po Romanovej strele.

Slovan odštartoval aj tretie dejstvo v oslabení a tentokrát už inkasoval. Strelou od modrej sa presadil Vasilevskyj - 1:2. Zverenci trénera Miloša Říhu odpovedali v 48. minúte, keď Jeglič poslal z ľavej strany ideálny krížny pas Šťastnému a ten dopravil puk do odkrytej bránky. V 53. minúte opäť burácali tribúny - Slovan išiel prvýkrát do vedenia. Barker vysunul Bartoviča a ten z ľavého kruhu nedal Kovářovi šancu - 3:2. Slovan však tesný náskok neudržal. V 59. minúte išiel na trestnú Sersen a 59 sekúnd pred koncom riadneho času počas presilovky a pri hre bez brankára vyrovnal Golyšev - 3:3. V predĺžení gól nepadol a tak v nájazdoch rozhodol o treťom triumfe domácich v rade Jeglič.

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 pp a sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Nedorost (Valach), 48. Šťastný (Jeglič), 53. Bartovič (Barker, Starosta), rozh. nájazd: Jeglič - 29. Elo (Simakov, Timašov), 42. Vasilevskij (Koukal), 60. Golyšev (Kivistö). Rozhodovali: Gamalej, Olenin - Micheľ, Strelcov, vylúčení 7:6, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 7143 divákov.

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Sersen, Mihálik, Valach Švarný, Starosta, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák
Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Kivistö, Žuravľov, Timašov, Vasilevskyj, Triamkin, Ščemerov, Turbin – Golyšev, Roman, Simakov – Koukal, Torčeňuk, Garejev – Pankov, Popov, Dubrovskyj – Dostoinov, Alexejev, Elo - Jemelin

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bol to dobrý zápas. Súper bol rýchly, silný a dobre korčuľoval. My sme začali výborne, oslabeniami sme sa však dostali pod tlak. No mňa najviac teší, že sme otočili zápas a konečne sme si dokázali, že vieme spraviť obrat. Myslím si, že sme si bod navyše zaslúžili a sme za to radi."

Andrei Razin, tréner Jekaterinburgu: "Dnes to bol veľmi dobrý a rýchly zápas, myslím si, že divákom sa páčil. Prehra ma síce trochu sklamala, ale predviedli sme dobrý výkon. Veľké plus bolo, že sa nám podarilo vyrovnať a získať bod."

Viac o téme: Slovan Bratislava Avtomobilist Jekaterinburg