VIDEO Chelsea pokračuje v katastrofálnych výsledkoch: Mourinho vykázaný na tribúnu

Diego CostaDiego Costa Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea pokračujú v katastrofálnom štarte do novej sezóne Premier League. V 10. kole najvyššej anglickej súťaže prehrali na ihrisku West Ham United 1:2 a v tabuľke sú až na 15. mieste. Rozhodcovia v prvom polčase vykázali trénera Joseho Mourinha na tribúnu, ktorý protestoval po vylúčení Srba Nemanju Matiča v 44. minúte.

"Kladivári" viedli od 17. minúty, keď sa k odrazenej strele po rohovom kope dostal Mauro Záraze a prekonal Asmira Begoviča. Šance Chelsea klesli v závere prvého polčasu, keď Matič dostal druhú žltú kartu a oslabil svoj tím. Rozhodca Jon Moss poslal cez polčas na tribúnu aj protestujúceho Mourinha. "The Blues" vyrovnali aj v početnej nevýhode, keď po rohovom kope skóroval v Premier League prvýkrát od 8. novembra 2014 Gary Cahill. O víťazstve West Hamu však rozhodol v 79. minúte hlavou Andy Carroll. West Ham sa dostal na 2. miesto tabuľky, ale predbehnúť ho ešte môžu Arsenal a Manchester United. Chelsea je s piatimi prehrami a 11 bodmi až 15.

V stretnutí tabuľkových susedov vyhral Leicester City nad Crystal Palace tesne 1:0, keď po obrovskej chybe Hangelanda skóroval v 60. minúte Vardy. Šiestu prehru v Premier League za sebou utrpeli futbalisti Aston Villy, ktorí neuspeli doma so Swansea City 1:2. Víťazný gól hostí strelil v 87. minúte André Ayew. Nováčik z Watfordu vyhral na ihrisku Stoke City 2:0 a vďaka tretiemu víťazstvu v sezóne sa dostal na 13. miesto.

Doma zakopli aj futbalisti Norwich City, keď podľahli West Bromwichu 0:1. Jediný gól duelu strelil krátko po začiatku druhého polčasu José Salomón Rondón.

Arsenal Londýn vyhral nad Evertonom 2:1 a s 22 bodmi dostal sa priebežne na čelo tabuľky. O víťazstve rozhodli domáci futbalisti v priebehu dvoch minút. V 36. minúte otvoril skóre hlavou francúzsky útočník Olivier Giroud a v 38. sa takisto hlavou presadil jeho krajan Laurent Koscielny. Tesne pred koncom prvého polčasu znížil  Ross Barkley. V druhom polčase už góly nepadli.

sumáre Premier League, 10. kolo:
West Ham United – Chelsea Londýn 2:1 (1:0)
Góly: 17. Zárate, 79. Carroll – 56. Cahill. ČK: 44. Matič (Chelsea), 34.977 divákov.

Leicester City – Crystal Palace 1:0 (0:0)
Gól: 60. Vardy, 31.752 divákov.

Aston Villa FC – Swansea City 1:2 (0:0)
Góly: 62. J. Ayew – 68. Sigurdsson, 87. A. Ayew, 33.324 divákov.

Stoke City – Watford FC 0:2 (0:1)
Góly: 43. Deeney, 69. Abdi, 27.587 divákov.

Norwich City – West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól: 46. Rondón, 26.983 divákov.

Arsenal Londýn - FC Everton 2:1 (2:1)
Góly: 36. Giroud, 38. Koscielny - 44. Barkley, ČK: Barry (Ever.), 59.985 divákov.

Viac o téme: Chelsea Londýn José Mourinho West Ham United