VIDEO Trenčín proti Zlatým Moravciam suverénny, Slovan si poradil s Dunajskou Stredou

Mužstvo ŠK Slovan Bratislava Mužstvo ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti Trenčína aj bez najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže Matúša Bera zdolali v sobotňajšom dueli 14. kola Zlaté Moravce 4:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke. ViOn v uplynulom kole bral všetky body s vicemajstrovskou Žilinou. O niečo podobné sa chcel pokúsiť aj na pôde šampióna v Trenčíne.

Trenčín proti Zlatým Moravciam suverénny

Rýchlosť preukázal v 11. minúte Van Kessel, spätnou prihrávku našiel do šestnástky nabiehajúceho Janča, ktorý strelou po zemi otvoril skóre zápasu – 1:0. O päť minút mohlo byť vyrovnané. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Glavaš, no Šemrinec bol na svojom mieste. V 18. min potiahol loptu po krídle Van Kessel, pred bránou sa snažil nájsť Wesleyho. Ten loptu nohou poslal mimo brány. Hostia vyrovnali v 21. min. Mäkký center našiel hlavu De Souzu a ten preloboval vybiehajúceho Šemrinca 1:1. Zlaté Moravce ožili a začali byť nebezpečné. Po polhodine hry mohol Trenčín pridať druhý gól, keď si hostia najskôr takmer zrazili loptu nešťastne do vlastnej siete a Wesleyho dorážka zblízka nebola presná. V 35. min poriadne natiahla Novotu Van Kesselova technická strela. V závere úvodného dejstva sa AS podarilo znova dostať do jednogólového vedenia, keď po rohovom kope hlavičkou zabezpečil polčasové vedenie.

Tesne po prestávke mohol Wesley pridať tretí gól svojho tímu. Obetavá obrana na čele s gólmanom zabránila lopte dostať sa za čiaru. Dorážka Van Kessela síce skončila v sieti, ale bola z ofsajdovej pozície. Domácim sa napokon podarilo dostať do dvojgólového vedenia v 65. min. Loptu z vlastnej polovice vyviezol Van Kessel, následne ju prebral Schet a prihral pred opustenú bránu Rabiuovi, ktorý už nemal problémy pridať tretí gól. Zlatomoravčania sa nehodlali vzdať. Akcie ťahali najmä cez Orávika a so snahou hľadať hrotového Tawambu, no želaný efekt to neprinášalo. Desať minút pred koncom aktívny Van Kessel skúšal šťastie, keď sa snažil technicky prehodiť Novotu, ten bol však pozorný. V poslednej minúte ešte upravil skóre na konečných 4:1 vlastným gólom Tipurič.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)
Góly: 11. Jančo, 39. Wesley Moraes da Silva, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) - 20. Jhonnes Marques de Souza, ŽK: 31. Tipurič (Z. Moravce), rozhodovali: Špaček - Tomčík, Roszbeck, 2317 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley - Koolwijk - Van Kessel, Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Schet (66. Guba) - Wesley Moraes da Silva (90. Holúbek)
Zlaté Moravce: Jozef Novota - Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - Burič, M. Perišič (71. Krznarič) - Orávik, Glavaš (83. Ploj), D. Školník (83. Cebara) - Tawamba Kana

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Do zápasu sme mali veľmi dobrý vstup. Hneď sme dali gól a boli sme počas celého zápasu dominantní. Vytvárali sme si šance a počas celého duelu sme divákov bavili. Futbal nám dnes veľmi chutil. Chalani hrali to, čo sme si pred zápasom povedali."

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sa mi hodnotí ťažšie. Domáci vyhrali zaslúžene. Súper bol v zápase silnejší aj presnejší na lopte. Škoda tretieho gólu, ktorý rozhodol o osude zápasu. Trenčín sa dostal na koňa a už si výhru postrážil a kontroloval hru. Snažili sme sa o rýchle protiútoky, ale boli sme nepresní a málo sme ohrozili bránu súpera."

Michalovce zvládli ďalší domáci duel

Súboj o predposlednú priečku tabuľky začali lepšie domáci, ktorí sa ujali vedenia v 8. minúte, keď na center Danka z priameho kopu najvyššie vyskocil Vernon. Domáci pokračovali aj ďalej v aktivite a v 13. minúte mohol ich vedenie zvýšiť Nworah, ale brankár Kuciak jeho strelu vyrazil na roh. V 27. minúte musel Kuciak zasahovať opäť po Mensahovej strele. Hostia v útočnej fáze toho v 1. polčase veľa neukázali, ale paradoxne v 34. minúte mohli vyrovnaď, ked Kelemen vytlačil Pančíkovu hlavičku iba na roh. Nedáš-dostaneš sa ukázalo na druhej strane, keď o 5 minút neskôr na Dankov priamy kop najvyššie vyskočil Vernon a hlavou upravil na polčasových 2:0.

Hosťujúci tréner Fabula urobil do 2. polčasu hneď dve zmeny, keď nastúpili Rendla a Szöke. To ofenzívnu hru hostí oživilo a striedajúci Rendla hneď po 4 minútach mohol znížiť, jeho tvrdá strela však išla nad. To isté sa zopakovalo aj o niekoľko sekúnd, keď Vaščák z dobrej pozície tiež mieril nad. Na druhej strane sa Nworah nedostal k centru Koscelníka a v 62. minúte sa zaskvel brankár Kuciak, ktorý Mensahovu strelu vyrazil na roh. Z neho následne Grič hlavičkoval nad. V 69. minúte mohol definitívne rozhodnúť Kunca, ale jeho strelu Kuciak kryl. Na druhej strane mohli hostia znížiť 6 minút pred koncom, keď sa k Podiovmu centru dostal Kochan, ale Kelemen loptu bravúrne vytlačil na roh. Michalovčania majú po tomto víťazstve pred Podbrezovčanmi už 5-bodový náskok.

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
Góly: 8. a 39. Morlacchi. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Perez - Kapor, 2785 divákov.

zostavy a striedania:
M
FK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutija, Vernon, Barroso - Montero (56. Grič), Sedlák - Koscelník (89. Tóth), Danko, Mensah, Nworah (68. Kunca),
ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrič - Kochan, Kapor (46. Rendla), Podio - Gál-Andrezly, Vaščák, Jur. Pančík (46. Szöke)

Slovan zdolal Dunajskú Stredu

Slovan chcel proti DAC potvrdiť výbornú súčasnú formu, keď v predchádzajúcich jedenástich kolách prehral jediný raz. Pred duelom na Pasienkoch ťahal päťzápasovú víťaznú šnúru, štyri súboje vyhral v lige a jeden v pohári. Hostia plánovali odčiniť prehru z Trnavy a začali aktívne. V 5. minúte zostal na pravej strane osamotený Sarr, ale Mucha mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol a tým zmaril sľubnú príležitosť. Krátko na to vystrelil z 30 m Polievka, domáceho gólmana síce obstrelil, napokon však tesne aj jeho bránu. Skóre sa menilo o minútu neskôr, keď z rýchleho protiútoku udrel Slovan. Dlhý center Podaného si v strede šestnástky spracoval Zreľák a z prvej zamieril k pravej žrdi Tujvelovej brány - 1:0. Gól domácich povzbudil, po pol hodine hry po Kubíkovej akcii strieľal tesne vedľa Simovič. V 35. min mal DAC výhodu štandardnej situácie z ľavej strany, ale vo vzduchu dobre zasiahol Saláta. V hosťujúcom drese hýril aktivitou najmä Polievka, ktorý si najskôr neúspešne vypýtal faul v pokutovom území a potom po krížnom centri Pačindu bol v tesnom postavení mimo hry. Tesne pred prestávkou Milinkovič fauloval Pačindu, ale ten z následného priameho kopu mieril vysoko nad.

Po zmene strán sa ako prví dostali do šance hostia, keď striedajúci Stephens osamotený na päťke hlavičkoval tesne vedľa Muchovej brány. Podobne pochodil Kwin, ktorý hlavou našiel len dobre postaveného gólmana Slovana. V 69. minúte DAC po tretí raz pohrozil zo vzduchu, Stephensov pokus vyrazil Mucha na roh. Slovan sa sústredil na pozornú defenzívu a čakal na svoju šancu z rýchlych kontier. Po jednej z nich Milinkovič vysunul Priskina, ale proti jeho strele reflexívne zasiahol brankár Tujvel. Akcia pokračovala, po spätnej prihrávke Savičeviča mieril Milinkovič len do brankára hostí. Tujvel potom dobre vybehol aj proti šanci Zreľáka a zlikvidoval i ďalší pokus Priskina. V nervóznom závere, ktorý poznačilo vylúčenie hosťujúceho Michalíka, si už Slovan víťazstvo udržal a poistil si druhé miesto v tabuľke.

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Gól: 14. Zreľák, ŽK: 60. Milinkovič, 66. Mauro González, 86. Saláta, 88. Sekulič - 22. Simon Pambou, 24. Pačinda, 50. Štepanovský, ČK: 90.+ Ľ. Michalík (D. Streda), rozhodovali: Sedlák - Chládek, Jenčura, 1495 divákov

Zostavy:
Slovan: Mucha - Čikoš, Sekulič, Saláta, Podaný - Simovič (46. Mauro González), Savičevič - Milinkovič, Kubík (61. Oršula), Zreľák - Vittek (71. Priskin)
Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Ľ. Michalík, Achille Kwin, Štepanovský - B. Ľupták, G. Straka (46. Stephens) - Macou Sarr, Simon Pambou (73. A. Mészáros), Pačinda - Polievka

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Dnes sme dosiahli veľmi dôležité víťazstvo po ťažkom týždni, v ktorom sme odohrali tri stretnutia. Som rád, že sme zostali na víťaznej vlne. Vedeli sme, že proti DAC nás čaká náročné stretnutie. Myslím, že sme mali dostatok príležitostí rozhodnúť o výsledku už skôr, za stavu 1:0 sme mali pridať druhý gól. Musíme byť vpredu viac efektívnejší, pretože jednogólový náskok sa ťažko bráni a v závere sa dostávame do problémov. Teraz dám hráčom dva dni oddych, potom sa budeme sústrediť na ďalší zápas."

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: "Prehrali sme tento zápas, ale mojim hráčom musím zablahoželať k dobrému výkonu. Chýbali nám vykartovaní a zranení hráči, máme za sebou dva náročné týždne. Chceli sme Slovan zatlačiť, mali sme aj šance, ale nepodarilo sa nám streliť gól. Nevadí, ideme ďalej, čaká nás doma Žilina. Slovanu gratulujem k víťazstvu."

Viac o téme: AS Trenčín FC ViOn Zlaté Moravce
  • Zdroj: TASR, SITA