VIDEO Paráda Mihalíka pri jasnom triumfe Žiliny: Senica ovládla záhorácke derby

Gólové oslavy futbalistov SeniceGólové oslavy futbalistov Senice Zdroj: SITA

ŽILINA - Žilinskí futbalisti sa po dvoch ťažkých prehrách s Podbrezovou (1:3) a Zlatými Moravcami (0:4) odrazili od dna a v nedeľňajšom súboji 14. kola Fortuna ligy si doma poradili s Myjavou 3:0. V druhom súboji medzi domácou Skalicou a Senicou sa zrodil rovnaký výsledok, keď rozdielom triedy zvíťazil hosťujúci celok.

Nelichotivé výsledky Žiliny v posledných zápasoch premiešali trochu základnou zostavou MŠK, ale tá si v prvých desiatich minútach akoby nerozumela a preriedené tribúny nevideli v jej podaní ani jednu peknú akciu. V 9. min. sa po dobrom prieniku Sládeka do pokutového územia netrafil ideálne Kolár, keď loptu poslal iba vedľa. O štyri minúty však už viedli domáci, keď sa na hranici 16-tky dostal k strele Mabouka a s prispením teču Banoviča prekonal Hrušku. Šošoni sa upokojili, začali lepšie kombinovať a držať súpera na jeho polovici. V 17. min. sa neujal technický obstrel Hrušku z kopačky Bénesa, ktorý skončil vedľa pravej tyče a v 24. min. sa po peknej kombinácii dostali k strelám Hlohovský aj Špalek, ale s koncovkou si nepotykali. Na dlhé minúty to bolo zo šancí a pekných akcií na oboch stranách všetko, Myjava pozorne bránila a snažila sa využívať každú príležitosť na brejkovú situáciu, domáci sa nevedeli cez hustú sieť hostí presadiť. V samom závere síce Žilinčania skórovali aj po druhý raz, ale predchádzal tomu ofsajd a gól Paura tak neplatil.

Po piatich minútach 2. polčasu mohla Žilina zvýšiť svoj náskok, lenže po centri Špaleka z pravej strany hlavičkoval William v päťke iba do dobre postaveného Hrušku. Domáci sa tlačili dopredu, ale skórovať sa im podarilo až v 61. min. Striedajúci Mihalík si najskôr na prsiach spracoval center z pravej strany a následne z voleja poslal nechytateľne loptu k ľavej žrdi. Hostia prestriedali dvoch mužov a keď prečkali zopár šancí Žiliny, dostal sa do príležitosti v 69. min. striedajúci Slančík. Prešiel cez rozum Králikovi, no jeho krížna strela skončila len tesne vedľa pravej žrde Volešákovej brány. Na opačnej strane vyslali svoje pokusy iba nad a vedľa brány Letič, resp. William a Paur vystrelil v šestnástke z dobrej pozície na Hrušku iba slabo. Žilinčania kontrolovali hru, Myjavu do ničoho vážnejšieho nepúšťali a snažili sa ešte o ďalší gól. Mohol ho pridať William, ale center Bénesa v 87. min. poslal iba tesne vedľa pravej žrde. V nadstavenom čase sa však Žilina predsa len dočkala tretieho gólu, keď spätnú prihrávku Paura v 16-tke premenil na svoj premiérový gól v žilinskom drese Haskič.

MŠK Žilina – Spartak Myjava 3:0 (1:0)
Góly: 13. Mabouka, 61. Mihalík, 90.+ Haskič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pečovský, Mabouka –  Marček, 1412 diváko

Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Škriniar, Letič (90.+ Mazáň) – Pečovský – Špalek (75. Haskič), Paur, Bénes, Hlohovský (46. Mihalík) – William

Myjava: Hruška – Beňo (62. Slančík), Jánošík, Banovič, Chovanec (62. Bilovský) – Kóňa – Daniel, Duga, Marček – Kolár (78. Karlík), Sládek

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci podali zodpovedný výkon, zápas sme mali pod kontrolou. Chýbala nám ľahkosť v ofenzíve, ale po dvoch prehrách sa to dalo čakať. Je fantázia, že chalani dokázali takto zahrať proti štvrtému tímu a nepríjemnému súperovi. Hrali sme dominantne, strelili sme tri góly, neinkasovali sme. Pre nás je výsledok živou vodou do kabíny, aby sme sa znova mohli koncentrovať na svoje výkony a na to, v čom sme silní."

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Za domácimi sme zaostávali hlavne v presnosti a dôraze v osobých súbojoch. Tým pádom sme sa málo dostávali do šancí a aj preto vyznel zápas tak, ako vyznel."

Senica rozdielom triedy triumfovala v Skalici

Hneď v úvode stretnutia zaskočili hostia domácich rýchlym gólom. Do vedenia v tretej minúte poslal Seničanov Jakub Hromada. Prvú gólovú šancu mali domáci v 22. minúte, keď po prihrávke Vrableca poslal Ulrich loptu na bránu, ale skórovať sa mu nepodarilo. Počas prvého polčasu bolo veľa faulov, ktoré narušili plynulosť hry. Skalica mala územnú prevahu, ale bez gólových príležitostí.

V 50. minúte mohli Skaličania vyrovnať, ale Šulla loptu vyrazil. V zápatí Senica po chybe domácej obrany využila ponúknutú šancu a zvýšila skóre na 2:0. Strelcom gólu bol Michal Klec. V 64. minúte po výbornej prihrávke medzi stredných obrancov Kalabiška zakončil samostatný únik tretím gólom. V 77. minúte mal príležitosť skórovať Šebesta. Šulla aj túto príležitosť zneškodnil. Skaličania mali v závere zápasu ešte viacero gólových šancí, ktoré nepremenili.

MFK Skalica - FK Senica 0:3 (0:1)
Góly: 3. Hromada, 54. Klec, 64. Kalabiška. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Ulrich, Konečný, Lietava, Mazan - Hromada

Skalica: Fišan – Konečný, Vaško (60. Cypris), Čermák, Mazan – Ulrich, Hlinka, Majerník, Vrablec – Gašparík (66. Šebesta), Lietava

Senica: Šulla – Pavlík, Hromada, Hladík, Klec, (76. Komara) – Dolný (31. Mráz), Kalabiška (88. Cicman), Pillár, Čunta – Hušek, Vengřinek.

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Víťazstvo Senice je zaslúžené. Zápas sa pre nás nevyvíjal dobre a hneď od začiatku sme prehrávali, keď sa náš stopér podkĺzol a dostali sme gól. Súper potom veľmi dobre bránil a my aj keď sme mali viac loptu, tak sme si v podstate okrem strely Čermáka nevytvorili gólovú príležitosť. Sme samozrejme sklamaní."

Dušan Vrťo, tréner Senice: "Prišli sme do Skalice s vedomím, že chceme zopakovať výkon a hlavne výsledok zo zápasu s Ružomberkom, kde sme získali tri body. Mali sme výborný vstup do zápasu, keďže sme hneď v úvodných minútach dali gól. Chalani sa trošku upokojili, aj keď celý zápas bol celkom nervózne ladený. Bolo tam aj dosť takých tvrdých zákrokov, ale to k tomu derby patrí. V druhom polčase si myslím, že sme kontrolovali hru, dali sme ďalšie góly a myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené."

Viac o téme: FK Senica Spartak Myjava MŠK Žilina MFK Skalica
  • Zdroj: TASR, SITA