Pomsta nemečkovcov spôsobí Slovensku hanbu: Zákaz reprezentovať pre mladého gólmana

Marek Čiliak v bránke reprezentácieMarek Čiliak v bránke reprezentácie Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Elitní hokejisti odmietli reprezentovať zväz pod vedením prezidenta Igora Nemečka, jeho disciplinárka sa vzdáva ďalších hráčov dobrovoľne. Gólman Marek Čiliak na začiatku sezóne prehovoril pred českými novinármi o problémoch v slovenskom hokeji a teraz má problém. O jeho osude napriek slobode vyjadrovania rozhodovala disciplinárka a to bez toho, aby ho na zasadnutie prizvala. Vyniesla podivný rozsudok, ktorý ani nezverejnila na webe. Čo sa stalo?

Hokejový brankár Marek Čiliak má od pondelka 19. októbra až do konca sezóny zákaz reprezentovať Slovensko. Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja na čele s Jozefom Vrábelom potrestala hráča Komety Brno za "ohováranie slovenského hokeja v médiách". Člen širšieho reprezentačného kádra navyše ani len nedostal príležitosť zúčastniť sa na disciplinárnom konaní.Marek Čiliak Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook.com
Čiliak patrí medzi signatárov bojkotu súčasného vedenia zväzu a v rozhovore pre české médiá otvorene kritizoval pomery v slovenskom hokeji. Upozornil na pochybné udelenie licencie pre HKM Zvolen s tým, že klub je v exekúcii. Disciplinárna komisia SZĽH mu podľa denníka Šport oznámila o konaní prostredníctvom klubu. Mal vraj dokázať neoprávnenosť extraligovej licencie pre Zvolen. A v tomto prípade ide skutočne o hru na slovíčka, keďže klub má finančné problémy a dlhy, no o exekúciách sa nikde nehovorí ako o prekážke pre zisk licencie. O nevysporiadaných dlhoch hej. Žiadny návrh ani termín predvolania Čiliak nedostal.

"Nedopustil som sa žiadneho disciplinárneho previnenia," cituje denník z listu, ktorého kópiu zaslal Čiliak aj šéfovi zväzu Igorovi Nemečkovi, s ktorého osobou na čele zväzu nesúhlasí. "Nedostatočný rozsah pôsobnosti DK SZĽH, ktorej pôsobnosť na hodnotiace úsudky mimo regiónu Slovenskej republiky nie je daná ani podľa Medzinárodnej hokejovej federácie".

Je teda dosť pravdepodobné, že o verdikte zväzovej disciplinárky budú informovať aj zahraničné médiá a Slovensko si samo spôsobí hanbu aj v rámci štruktúr Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF.

Viac o téme: Igor Nemeček Marek Čiliak
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: kt; Športky; SITA

Súvisiace články