VIDEO Druholigista v pohári totálne ponížil Arsenal: V osemfinále končí aj Mourinho s Chelsea

Olivier Giroud a Sam Hutchinson v súboji o loptuOlivier Giroud a Sam Hutchinson v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn v bránke s Petrom Čechom vypadli v osemifinále Ligového pohára po jasnej porážke 0:3 s druholigovým Sheffield Wednesday. K prekvapivému vyradeniu aktuálne druhého tímu Premier League prispel aj český futbalista Daniel Pudil, ktorý prihral na prvý gól.

Sheffield je síce v druhej lige deviaty, ale na zápas s Arsenalom nastupoval so sériou ôsmich zápasov bez porážky. Za senzačným postupom vykročil v 27. minúte, kedy po Pudilovom centri otvoril skóre strelou k tyči Ross Wallace.

V tom čase už mali hostia za sebou dve vynútené striedania svojich ofenzívnych hviezd. Už v piatej minúte opustil ihrisko pre zranenie Alex Oxlade-Chamberlain, ktorého nahradil Theo Walcott, ale aj ten musel po štvrť hodine zo zápasu odstúpiť. "Toto bol pre nás veľmi zlý večer. Prišli sme na začiatku o dvoch kľúčových hráčov, bez ktorých sme potom už nedokázali hrať na potrebnej úrovni," povedal tréner Arsenalu Arséne Wenger.

Na 2:0 zvýšil ešte pred koncom prvého polčasu Lucas Joao, ktorý si naskočil na center autora prvého gólu Wallaceho a hlavou prekonal Čecha druhýkrát.

Lucas Joao strieľa druhý Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Vypredaný štadión Hillsborough znovu rozjasal krátko po zmene strán Sam Hutchinson, ktorý sa presadil po štandardnej situácii.Sheffield vyradil už druhého súpera z najvyššej súťaže, v 3. kole zvíťazil 1:0 nad Newcastlom.

Sam Hutchinson (vľavo) prekonáva Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

"Veľa sme držali loptu, ale veľmi sme toho s ňou nepredviedli. Nič sme si nevytvorili a naivne sme bránili. Musím povedať, že úroveň druhej ligy išla hore," vyhlásil Wenger a povzdychol si, že mu zranenia ďalších hráčov komplikujú situáciu. "Šesť hráčov som nechal doma a ešte som o dvoch prišiel. Pre mladých to dnes bolo veľmi náročné, na takúto úroveň ešte nie sú pripravení. Zranenia nás dostávajú do úzkych, je to pre nás veľká rana," uviedol kouč Arsenalu.

Ligový pohár skončil aj pre tím portugalského kormidelníka Josého Mourinha. Chelsea sa trápi v lige, v ktorej obhajuje titul, a hovorí sa o možnom konci kontroverzného kouča. Pohárový duel na pôde Stoke Special One príliš nepomohol. Hostia prehrávali od 52. minúty a ich porážku v normálnom hracom čase odvrátil až v nastavení Loic Rémy.

Loic Rémy a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Stoke potom prišlo o vylúčeného Phila Bardsleyho, ale Chelsea v predĺžení početnú prevahu nevyužila. V rozstrele uspelo deväť hráčov, až ten desiaty Eden Hazard stroskotal na domácom brankárovi Jackovi Butlandovi.

Ďalším neúspešným zástupcom najvyššej súťaže sa stal Leicester, ktorý po bezgólovom zápase podľahol Hullu tiež v penaltovom rozstrele.

Sheffield Wednesday - Arsenal Londýn 3:0 (2:0)
Góly: 27. Wallace, 40. Joao a 52. Hutchinson

Stoke City - Chelsea Londýn 1:1 (5:4 na pokutové kopy)
Góly: 52. Walters - 91. Rémy

Viac o téme: Chelsea Londýn Arsenal Londýn Sheffield Wednesday
  • Zdroj: SITA, TASR, športky, ČTK