VIDEO Bayern umlčal Wofsburg po polhodine: Krásny gól Costu, Müller špecialistom

Radosť Thomasa Müllera po strelenom góleRadosť Thomasa Müllera po strelenom góle Zdroj: SITA

WOLFSBURG - Thomas Müller je špecialistom na zápasy v Nemeckom futbalovom pohári. V 32 stretnutiach tejto súťaže sa podieľal na 36 góloch, 21 z nich sám strelil, na ostatných 15 prihral.

V utorok sa reprezentačný útočník úradujúcich majstrov sveta v 2. kole DFB-Pokalu blysol ďalšími dvoma gólmi a Bayern vyhral vo Wolfsburgu. Ten úplne prvý strelil Brazílčan Douglas Costa a po 34 minútach bolo predčasne rozhodnuté. Majstrovský Bayern nedal šancu obhajcovi pohárovej trofeje a zároveň vicemajstrovi. Domáci už len korigovali v poslednej minúte Andrém Schürrlem na konečných 1:3 z ich pohľadu. "Pôsobivý Bayern! Pohárový gigant Müller,“ hlásajú nemecké internetové titulky na margo postupu Bayernu do pohárového osemfinále.

"Nie je dôležité, kto ten gól strelí. Raz sa to podarí jednému, inokedy druhému. Dôležité je, že sa vždy nájde niekto, kto premení šancu,“ uviedol Thomas Müller pre ARD. "Po prvom polčase bol tréner na nás v šatni veľmi nahnevaný. Aj my, hráči, sme si to predstavovali inak,“ cituje Bild brazílskeho obrancu Wolfsburgu Danteho, ktorý bol do konca augusta ešte hráčom Bayernu. Bývalý reprezentant Mehmet Scholl čoby expert ARD k zápasu hodnotiaco povedal: "Bayern bol lepší kombinačne, technicky aj rýchlostne. Rýchlo zlomil súperovu vôľu a prinútil ho báť sa.“

VfL Wolfsburg - Bayern Mníchov 1:3 (0:3)
Góly: 90. Schürrle - 15. Costa, 20. a 34. Müller

Viac o téme: Bayern Mníchov VfL Wolfsburg