Nemečkov človek na zväze poriadne prekvapil: Kdeže, toto nezaručuje nové voľby!

Bojkot zväzových akcií pokračujeBojkot zväzových akcií pokračuje Zdroj: SITA; koláž Športky

BRATISLAVA - Už je jasné, prečo hokejisti okolo Michala Handzuša na záväzok Igora Nemečka neprikývli. Povedal to na plné ústa práve človek, ktorý sa do vedenia hokeja dostal ako Nemečkov človek po voľbách v júni, ktoré prehral Richard Lintner práve so starým šéfom. A ten si zobral Lukáša Machalu ako člena do výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Hráči okolo Michala Handzuša momentálne bojkotujú reprezentačné akcie a nereprezentujú, žiadajú nové voľby prezidenta zväzu. Tým má predchádzať odstúpenie Igora Nemečka spájaného s kontroverzným podnikateľom Jurajom Širokým. Nemečkov návrh dal Handzuš prečítať právnikom a tí mu radia neprijať ho. Prvý muž slovenského hokeja je zúfalý, no aj zo slov Lukáša Machalu vidieť, že aj vypočítavý. Vyzerá to tak, že sa na svojom poste chce silou-mocou do júna udržať, aby mohol kandidovať vo voľbách do Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF.

Lukáš Machala Galéria fotiek (2)
Kým hráči žiadajú Nemečkov odchod, on sám sľúbil len to, že odstúpi, ak sa mu nepodarí zvolať Kongres SZĽH. Ak sa mu to podarí, neabdikuje, no nové voľby vôbec nemusia nasledovať. „Áno, nezaručuje to novú voľbu. V podstate sa udeje len to, že bude nový kongres a môže padnúť návrh na voľbu nového prezidenta," priznal Machala v rozhovore pre SlovakProspects.com.

A potom je otázka, ako sa k tomu postavia delegáti, či chcú novú voľbu alebo budú pokračovať so súčasným vedením. Dá sa povedať, že je to výklad proti výkladu. Pán prezident Nemeček tým, ako to naformuloval, neporušil svoj záväzok voči hráčom, ale zároveň striktne dodržal pravidlo, že musí rešpektovať aj vôľu riadnych členov zväzu a to sú kluby, ktoré sú rukojemníci v tejto dráme a ich sa na názor nikto nepýtal," doplnil Machala.

Viac o téme: Michal Handzuš Igor Nemeček Lukáš Machala
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; koláž Športky
  • Zdroj: kt; Športky

Súvisiace články