Fantastický úspech Good Angels: Košičanky po dráme získali v Eurolige ďalší cenný skalp

Zľava: Jelena Dubljevič, Barbora Bálintová, Nuria Martinez a Petra Kulichová Zľava: Jelena Dubljevič, Barbora Bálintová, Nuria Martinez a Petra Kulichová Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice uspeli vo svojom treťom vystúpení v Eurolige, keď na palubovke v domácej Angels aréne zdolali favorizovaný Galatasaray Istanbul 54:49. Hráčky dvanásťnásobného slovenského majstra sa v Eurolige najbližšie predstavia 4. novembra na palubovke ďalšieho z favoritov A-skupiny Dinamo Kursk.

Košičanky mali lepší vstup do zápasu a v 3. minúte viedli 4:0. Keď Langehornová v 6. minúte upravila na rozdiel šiestich bodov (10:4), tréner Galatasarayu zareagoval oddychovým časom. Martinezová následne trojkou znížila náskok domáceho tímu, no Košičanky vďaka dôslednej obrane a efektívnej streľbe viedli po prvej štvrtine 16:10. Johnsonová v úvode druhej štvrtiny dvomi trojkami v krátkom slede pomohla k udržaniu košického náskoku (22:14) a domáce v búrlivej atmosfére pokračovali v koncentrovanom výkone. Caglarová v 16. minúte úspešným únikom upravila na 22:18 a po oddychovom čase siahol tréner Košičaniek Maroš Kováčik. Slabšiu úspešnosť domácich hráčok v streľbe v polovici druhej štvrtiny hostky využili na znižovanie straty. Presné pokusy Jurčenkovej a Hruščákovej v 17. minúte však znamenali navýšenie náskoku Good Angels na 6 bodov - 26:20. Dubljevičová 20 sekúnd pred koncom druhej štvrtiny znížila na 30:25, no spokojnejšie mohli byť domáce hráčky.

Aj tretia štvrtina bola najmä o doťahovaní košického náskoku hráčkami tureckého družstva. V 25. minúte sa hostky zásluhou Kulichovej dostali na rozdiel jediného bodu (32:31), následne však Jurčenková pridala 34. bod domáceho tímu. Po peknej kombinácii Oblakovej s Johnsonovou v 27. minúte (38:33) siahol tréner hostí po ďalšom oddychovom čase. Hráčky tureckého klubu sa v bojovnom závere tretej štvrtiny dotiahli na rozdiel troch bodov (40:37).

V 35. minúte Albenová trojkou upravila na 48:46, no pohodlnejší náskok domáceho tímu o štyri body prakticky okamžite zabezpečila Hruščáková. Domácim hráčkam sa v dramatickom závere podarilo udržať náskok a pripísali si tak cenné víťazstvo.

Good Angels Košice - Galatasaray Istanbul 54:49 (16:10, 14:15, 10:12, 14:12)
Základná zostava a body Košíc: Oblaková 14, Langhornová 12, Jurčenková 8, Bálintová 0, Kiššová 0 (Johnsonová 8, Hruščáková 6, Stehlíková 4, Žirková 2)
Najviac bodov Istanbulu: Dubljevičová 16, Lloydová 9, Caglarová 8
TH: 10/6 - 17/12, fauly: 19-19, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Jokič (Č. Hora), Mrdak (Srb.) a Tomičová (Chor.), 2000 divákov

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "To, že sme od začiatku išli do vedenia a neustále sme mali náskok, nám dodalo sebavedomie. Dovolím si tvrdiť, že sme zápas kontrolovali. Opäť nás podržala obrana a potvrdilo sa, že to je kľúč k úspechu. Nie sme tím nabitý hviezdami, a ak budeme takto kolektívne brániť aj naďalej, prinesieme našim fanúšikom ešte veľa pekných chvíľ."

Anna Jurčenková, Good Angels: "Je to veľmi cenné víťazstvo, tešíme sa z neho. Tréneri pripravili dobrú taktiku a nám sa podarilo ubrániť súperky. Pred zápasom sme si hovorili, že je dôležitý začiatok a ten sa nám podarilo zachytiť. To bolo veľmi dôležité."

Žofia Hruščáková, Good Angels: "Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Ukázali sme dôslednú obranu, bojovali sme až do konca. Našťastie sa nám podarilo ustrážiť záver zápasu."

Viac o téme: Good Angels Košice Galatasaray Istanbul