VIDEO Chelsea stačila v dramatickom súboji na Kyjev, Porto opäť víťazne

Willian v súboji o loptu Willian v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V čele F-skupiny naďalej zostáva FC Porto, keď na pôde Maccabi Tel Aviv triumfovalo 3:1 a izraelskému súperovi nedovolil prvýkrát zabodovať. Chelsea Londýn na Stamford Bridge stačila na Dinamo Kyjev 2:1

V F-skupine anglický majster Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolal Dinamo Kyjev 2:1 a portugalský tréner Jose Mourinho si aspoň na chvíľu odpočinie od mohutného tlaku na jeho odvolanie. "The Blues" pomohol vlastný gól Aleksandara Dragoviča v 34. minúte, rovnaký hráč v druhom polčase už trafil do "správnej" siete a vyrovnal. O výhre domácich rozhodol v 83. minúte Brazílčan Willian. Angličania sú v tabuľke druhí o tri body za vedúcim FC Porto, ktoré vyhralo na trávniku izraelského majstra Maccabi Tel Aviv 3:1 a má 10 bodov. V Londýne hlavnému rozhodcovi Pavlovi Královcovi na čiare asistoval aj Slovák Roman Slyško.

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - FC Porto (Portug.) 1:3 (0:1)
Góly: 75. Zahavi (z pok. kopu) - 19. C. Tello, 50. André, 72. Layún, ŽK: 42. Ben Harush, 88. Ben Haim (roč. 1989) - 74. M. Pereira, rozhodoval: Tasos Sidiropoulos (Gréc.)

Zostavy:
Tel Aviv: P. Rajkovič - Tibi, C. Garcia, Ben Haim (roč. 1982), Ben Harush (46. Ben Basat) - Vermouth (46. N. Mitrovič), Alberman, Peretz (82. Igiebor) - Ben Haim (roč. 1989), A. Rikan - Zahavi

Porto: Casillas - M. Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún - Danilo, Rubén Neves - Evandro (62. H. Herrera) - C. Tello (76. S. Varela), André (89. Imbula) - Aboubakar

FC Chelsea (Angl.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:1 (1:0)
Góly: 34. Dragovič (vlastný), 83. Willian - 78. Dragovič, ŽK: 26. D. González, 59. Antunes, 72. Bujaľskij (všetci Dynamo Kyjev), rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Zostavy:
Chelsea: Begovič - Azpilicueta, Zouma, Terry, Baba Rahman - Ramires, N. Matič - Willian, Fábregas, Oscar - D. Costa
Kyjev: Šovkovskij - D. Vida, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk (46. Garmaš), Rybalka - Jarmolenko, Bujaľskij, D. González - Kravec (56. J. Moraes)

Viac o téme: Chelsea Londýn Dynamo Kyjev FC Porto Maccabi Tel Aviv
  • Zdroj: TASR, SITA