Švédi rozobrali Čechov poltuctom gólov: Rusi po veľkom boji podľahli Fínom

Jakub Kovář pri brankárskom zákrokuJakub Kovář pri brankárskom zákroku Zdroj: SITA

HELSINKI / ÖRNSKÖLDSVIK - V úvodnom stretnutí 21. ročníka Karjala Cupu, ktorý je fínskou súčasťou Euro Hockey Tour (EHT), zvíťazili v Helsinkách domáci hokejisti nad Rusmi 2:1. Hostia viedli od 16. min zásluhou kapitána Iľju Kovaľčuka, o minútu neskôr vyrovnal obranca Lasse Kukkonen. Rozhodnutie padlo v 50. min z hokejky útočníka Petriho Kontiolu v presilovej hre.

V druhom štvrtkovom súboji na Karjala Cupe si obhajcovia triumfu z vlaňajška Švédi poradili doma v Örnsköldsviku s Čechmi presvedčivo 6:2. "Tre Kronor" viedli po dvoch tretinách už 4:0 a bolo rozhodnuté. Vo švédskom drese dvakrát skóroval Joel Lundqvist, raz sa gólovo presadili Johan Fransson, Jimmie Ericsson, Robert Rosén a Marcus Sörensen. Za Česko znížil na 1:4 až v 51. min Milan Gulaš a na 2:5 tri minúty pred koncom duelu Jan Hruška.

Karjala Cup 2015:

Helsinki:
Fínsko – Rusko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Kukkonen, 50. Kontiola - 16. Kovalčuk

Örnsköldsvik:
Švédsko – Česko 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Góly: 4. Fransson, 5. Ericsson, 33. Lundqvist, 38. Rosén, 54. Sörensen, 59. Lundqvist – 51. Gulaš, 57. Hruška

Viac o téme: Rusko Česko Švédsko Fínsko