VIDEO Trnava znovu na víťaznej vlne: Skalicu zahanbila aj s desiatimi hráčmi

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti Skalice neudržali vedenie 1:0 a prehrali v piatkovej predohrávke 16. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Trnavy 1:2. Tréner hostí Štefan Horný po návrate neuspel ani v druhom zápase napriek tomu, že jeho zverenci po prvom polčase vyhrávali a od 31. minúty hrali presilovku - po faule na Lietavu musel odísť predčasne pod sprchy gólman "andelov" Kamenár.

Do bránky sa postavil mladík Jakubech, ale Gašparík poslal loptu z bieleho bodu do opačnej strany a otvoril skóre. Domáci dokázali vyrovnať približne po hodine hry, keď sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Depetris. Trnavčania rozhodli o svojom víťazstve v 79. min: Schranz si potiahol loptu po ľavej strane, neulakomil sa, nahral voľnému Mikovičovi a ten mal dostatok času i priestoru na presné zakončenie.

Trnava sa po minulotýždňovom zakopnutí so Senicou vrátila späť na víťaznú vlnu, z posledných šiestich domácich duelov vyhrala päť a v tabuľke Fortuna ligy jej patrí 4. miesto. Posledná Skalica je na tom biedne, prehrala už šiesty zápas po sebe a celkovo sa netešila z víťazstva už 14 stretnutí.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 16. kolo - piatok:

FC Spartak Trnava - MFK Skalica 2:1 (0:1)
Góly: 58. Depetris, 79. Mikovič - 35. Michal Gašparík (z pok. kopu), ŽK: 25. Mikovič, 53. Martin Tóth - 30. P. Mazan, 42. Ciprys, ČK: 31. Kamenár (Trnava), rozhodovali: Valášek - Ádám, Špivák, 4095 divákov

Zostavy:
Trnava: Kamenár - Janečka, Bortel, Martin Tóth (89. L. Mihálik), Čonka - Baéz (46. Cléber) - Schranz, Greššák, Mikovič - Majtán (33. Jakubech), Depetris

Skalica: Lupač - Kurák, Petrovský, Pavol Majerník, Ciprys - Marek Hlinka - P. Mazan, Neoveský (81. Jakubek), Michal Gašparík (66. Čermák), Ulrich - Lietava (60. Šebesta)

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Pred týždňom tréner Senice povedal, že Trnava má kvalitný káder. Musím potvrdiť, že dnes sa naša kvalita preukázala v druhom polčase, keď prišiel na ihrisko Cleber. Spoločne s Greššákom mali hlavný podiel na tom, že aj v oslabení sme dokázali tento zápas otočiť. Bolo to ťažké stretnutie, v ktorom sme nakoniec získali dôležité tri body."

Štefan Horný, tréner Skalice: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V prvom polčase to bolo z našej strany slušné, brankár domácich dostal červenú kartu a z penalty sme sa ujali vedenia. V druhom polčase však niektorým hráčom odišli sily. Trnave pomohol Cleber, inkasovali sme dva góly do otvorenej obrany. Škoda, že sme neuhrali aspoň bod, neboli sme od neho ďaleko."

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Skalica