Jendrišek si obul strelecké kopačky: Súpera načal v desiatej minúte, potom pridal poistku

Jendrišek pečatil triumf CracovieJendrišek pečatil triumf Cracovie Zdroj: cracovia.pl

VARŠAVA - Slovenský útočník Erik Jendrišek výraznou mierou pomohol Cracovii Krakov k víťazstvu v piatkovom domácom zápase najvyššej poľskej futbalovej súťaže nad Slaskom Vroclav. Odchovanec MFK Ružomberok sa podieľal na víťazstve 4:1 dvoma gólmi. Majster Slovenska zo sezóny 2005/2006 najprv v 10. min otvoril skóre a o polhodinu neskôr zvýšil už na 4:0.

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ má v tomto ročníku Ekstraklasy na konte päť gólov, je tretím najlepším strelcom Cracovie. Jendrišek sa predtým presadil v lige aj v zápasoch proti Legii Varšava, Lechu Poznaň a Zaglebiu Lubin. Raz skóroval aj v národnom pohári.

Výsledky piatkových duelov 15. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže:

Zaglebie Lubin - Wisla Krakov 1:3 - Ľubomír Guldan absolvoval celý zápas, Ján Vlasko hral od 61. min, Martin Poláček (všetci Lubin) chytal od nadstaveného času prvého polčasu

Cracovia Krakov - Slask Vroclav 4:1 - Erik Jendrišek (Cracovia) hral do 84. min a dvakrát skóroval, Peter Grajciar (Slask) odohral prvý polčas

Viac o téme: Erik Jendrišek Cracovia Krakov