VIDEO Úspešný večer Slovákov v NHL: Sekera si delovkou otvoril strelecký účet!

Zápas Chicago vs.EdmontonZápas Chicago vs.Edmonton

CHICAGO - Až traja slovenskí hokejisti sa predstavili v nedeľňajšom súboji NHL medzi Chicagom a Edmontonom. Z víťazstva 4:2 sa tešili útočníci Blackhawks Marián Hossa a Marko Daňo, ale bodové štatistiky si rozšíril obranca Oilers Andrej Sekera. Typickou strelou od modrej čiary necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny Sekera znížil na 2:3 z pohľadu hostí a zdramatizoval zápas.

Bol to jeho prvý gól a celkovo šiesty bod sezóny. Dvadsaťdeväťročný rodák z Bojníc strávil na ľade druhú najvyššiu porciu minút zo svojho tímu (21:12) a pripísal si 4 strely aj 4 zblokované strely.

Do zostavy obhajcu zo Chicaga sa vrátil skúsený útočník Marián Hossa, ktorý absentoval v troch zápasoch pre zranenie v dolnej časti tela. Hossa odkorčuľoval 19:03 min a mal jednu strelu. "Nechcel som sa na začiatku sezóny zbytočne vážnejšie zraniť. Je lepšie dať si na pár dní pokoj a dopriať telu oddych. Myslím si, že to bolo rozumné rozhodnutie,“ uviedol ešte pred zápasom Marián Hossa pre server NHL. Zatiaľ čo Hossa sa predstavil na pravom krídle útoku s kapitánom Jonathanom Toewsom a Fínom Teuvom Teräväinenom, mladík Marko Daňo korčuľoval v tretej lajne po boku Tannera Kera a Andrewa Shawa. Za 9:24 min mal jednu zblokovanú strelu. Hrdinami Chicaga boli Patrick Kane a Artemij Panarin. Prvý bol pri všetkých štyroch góloch s bilanciou 1+3 a ruský nováčik si pripísal dva góly a asistenciu. Blackhawks zvíťazili iba druhýkrát z ostatných šiestich stretnutí.

Z ďalšieho slovenského mikrosúboja nedele vyšiel víťazne Zdena Chára nad Jaroslavom Halákom. Boston triumfoval na ľade New Yorku Islanders tesne 2:1 a hoci sa kapitán hostí Chára do štatistík produktivity nezapísal, odohral takmer 29 minút (suverénne najviac zo všetkých aktérov zápasu) a zblokoval tri domáce strely. Halák odchytal 59:30 min, kryl 25 z 27 striel a mal solídnu úspešnosť 92,6%. Prehre Islanders, ktorí nevyrovnali ani v záverečnej power-play, však nezabránil. Rozhodnutie padlo z hokejky skúseného stredného útočníka Patricea Bergerona ešte v druhej tretine. "Sú to pre nás veľmi dôležité dva body na konci náročného tripu u súperov, keď sme prehrali v Montreale aj predtým vo Washingtone. Zahrali sme veľmi solídne,“ vravel Bergeron, ktorý až 20-krát uspel na vhadzovaní.

V zápase Detroitu s Dallasom Tomáš Tatar neodvrátil prehru domáceho tímu 1:4. Slovenský útočník sa počas 12:45 min na ľade prezentoval 3 strelami, ale zápas skončil s 2 mínuskami. Tomáš Jurčo opäť nehral. Dallas dosiahol 12. víťazstvo v pätnástom zápase a prežíva najlepší štart do sezóny v histórii klubu. Je na čele Centrálnej divízie na Západe, viac bodov má iba Montreal na Východe (27).

Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 20. Nyquist (Kronwall, Mike Green) - 8. Sharp (Klingberg, Seguin), 16. Ničuškin (Jordie Benn, Jokipakkka), 59. Seguin (Sharp, Klingberg), 60. Eakin (Jamie Benn)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 12:45 min, 3 strely, 2 mínusové body

New York Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 54. Boychuk (Okposo, Nielsen) - 13. Spooner (Krejči, Bergeron), 35. Bergeron (K. Miller, Marchand)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 59:30 min, kryl 25 z 27 striel, úspešnosť 92,6% - Zdeno Chára (Boston) odohral 28:46 min, 3 zblokované strely

New Jersey - Vancouver 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 6. Henrique (Zajac), 17. Cammalleri (Stempniak, Henrique), 31. Kalinin (Palmieri, A. Larsson), 64. Palmieri (Cammalleri, Stempniak) - 3. Higgins (McCann), 32. Edler (Virtanen, Bärtschi), 35. Bärtschi (Hutton, Horvat)

Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 1. Panarin (P. Kane), 18. Panarin (P. Kane, Seabrook), 54. P. Kane (Anisimov, Panarin), 60. Anisimov (P. Kane, Hjalmarsson) - 43. Eberle (Nugent-Hopkins, Klefbom), 59. SEKERA (Purcell, Nurse)
Marián Hossa odohral 19:03 min, 1 strela, Marko Daňo (obaja Chicago) 9:24, 1 zblokovaní strela - Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:12 min, 4 strely, 1 gól, 1 plusový bod, 4 zblokované strely

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Chicago Blackhawks Martin Daňo