Lorenzov titul vyvolal vojnu v Moto GP: Rossi slovne zaútočil na Márqueza!

Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo

VALENCIA - Taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi slovne zaútočil na Španiela Marca Márqueza. Jazdec Hondy mal podľa neho pomôcť krajanovi Jorgemu Lorenzovi k neférovému zisku tretieho titulu svetového šampióna v MotoGP, keď sa ho na záverečnej VC Valencie nepokúsil ani raz z druhej priečky predbehnúť.

Rossi na Yamahe mal hru o celkové víťazstvo v seriáli MS dobre rozohranú, no penalizácia z uplynulých pretekov v Malajzii pre spôsobenie Márquezovej nehody ho vo Valencii odsunula na koniec štartového roštu. Na okruhu Ricarda Torma pritom potreboval skončiť najhoršie druhý. Cieľovou čiarou však prešiel až ako štvrtý v poradí a zisk titulu mohol po domácom triumfe oslavovať práve Lorenzo, tiež na Yamahe.

      
Podľa Rossiho mu k nemu dopomohol Márquez, keďže sa ho ani v jednom z 30 kôl nesnažil predbehnúť a preteky vyhrať. "To, čo predviedol, bolo trápne. Situácia bola doteraz zlá, no toto je neuveriteľné. Márquezove správanie sa bolo absolútne neférové," citovala agentúra AP Talianove slová.
      
Skúsený veterán si je istý, že ak by Márquez chcel, Lorenza na Yamahe by so svojou Hondou bez problémov predbehol. "Jasné, že Hondy išli rýchlejšie. Vieme, že v druhej časti pretekov sa zlepšili, ale Márquez sa len snažil ochrániť Lorenzovu pozíciu rovnako ako to urobil v Austrálii aj Malajzii. Myslím, že ani Lorenzo z tohto víťazstva nemôže byť úplne šťastný, pretože tohtoročný seriál nevyhral na trati. Nechápem, prečo to Márquez spravil, ale dúfam, že niekedy v budúcnosti pochopí, čo vlastne spôsobil," dodal 36-ročný Rossi. 
      
Márquez na svoju obranu povedal, že sa v záverečných kolách "španielskych" pretekov chystal na predbiehajúci manéver. Nemohol ho však uskutočniť, pretože sám bol prekvapený z toho, ako sa ho zozadu pokúšal obrať o druhú priečku Dani Pedrosa. "Je jasné, že Valentinove slová majú pre jeho fanúšikov veľkú váhu. On vie víťaziť s obrovskou charizmou a je príkladom pre každého jazdca. Je však nezmysel, aby tvrdil ľuďom, že ja, pretekár s víťaznou mentalitou, som nechcel vyhrať. Vždy chcem vyhrať a odviesť najlepšie svoju prácu," oponoval Španiel.


Tagy: Valentino Rossi Marc Márquez

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA