FOTO zo svadby Sagana a exkluzívne fakty: Peter ako ruský oligarcha, nevesta z rozprávky

Peter Sagan a Katarína Smolková sú už svoji
Peter Sagan a Katarína Smolková sú už svoji

DOLNÝ KUBÍN, ŠTRBSKÉ PLESO - Svadbu cyklistického šampióna zo Slovenska sleduje celý športový svet. Zo Sagana sa stal novomanžel a 25-ročný Peter si spolu s o dva roky staršou Katarínou Smolkovou svoj veľký deň zapamätajú. Svadba to nebude obyčajná, novomanželia si pripravili všetko tak, aby sa cítili ako v rozprávke. Luxus lacný nie je, ale Tourminátor predsa vo veľkej cyklistike zarába milióny.

Podľa informácií Športiek sa mal svadobný obrad konať o 12:00 hod v kostolíku v Dolnom Kubíne, no začal sa s meškaním takmer hodinu. To by nebol Sagan aby nebol niečim výnimočný - na deň svojho životného rozhodnutia sa dopravil zeleným trabantom.

Už na prvý pohľad je jasné, že nejde o tradičnú svadbu, veď Peter mal na sebe kabát ako ruský oligarcha.

Zo známejších ľudí z cyklistického prostredia nechýbal na svadbe Saganov manažér Giovanni Lombardi, či jeho kolega z tímu Tinkoff Michael Kolář a tiež dlhoročný masér, mechanik a najmä dobrý kamarát Maroš Hlad.

Po obrade čerství novomanželia prijímali gratulácie a spolu vypustili aj holubice. Svadobčanom sa rozdávali balíčky s občerstvením na dlhšiu cestu do Tatier, kde sa koná svadobná hostina. Následne nasadli spolu do štýlového veterána a vydali sa na Štrbské Pleso.

Športky exkluzíve zistili, že mladý pár príde na svadobnú hostinu na koči ťahanom koňom - vraj ako popoluška s kráľom. Kým na svadobnom obrade budú prítomní aj fanúšikovia, v Tatrách sa do blízkosti páru nedostanú - pred hotelom bude Saganova ochranka a v hoteli ďalšia - hotelová. Osobnou kontrolou musia prejsť aj pozvaní hostia, podľa predbežných informácií budú musieť dokonca fyzicky predložiť pozvánku, aby sa zabránilo príchodu neželaných návštevníkov zábavy.

Sagan a Smolková sa prvýkrát spolu objavili na verejnosti na konci roka 2013, všetko to prepuklo koncom zimy. „Čo ma najviac zaujalo na Petrovi? Asi to, že na rozdiel od väčšiny ľudí zostáva sám sebou a svojský, a to aj v situáciách, keď by to väčšina iných nedokázala," vravela čerstvá pani Katarína Saganová. „Či vyhráva alebo prehráva, je stále rovnaký. Spontánny a úprimný," hovorí.

Narážky na zásnuby či blížiacu sa svadbu Peter trpezlivo odbíjal do poslednej chvíle. Ešte pred necelým týždňom na priamu otázku odpovedal: „Bulvár, čo?" Hoci mladomanželia trávia väčšinu roka na cestách, Saganov trvalý pobyt je už takmer dva roky v Monaku.

Sagan je Žilinčan, jeho čerstvá manželka pochádza práve z Dolného Kubína. Je vyštudovaná manažérka, v roku 2007 bola finalistkou Miss Universe. Momentálne je Saganovou osobnou manažérkou a stará sa o jeho marketing.


Tagy: Peter Sagan Katarína Smolková

Zdroj:
športky
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA