Slovan napriek bojovnému výkonu neuspel: Smolná prehra belasých v Bielorusku

Slovan na ľade Minsku napriek bojovnému výkonu neuspelSlovan na ľade Minsku napriek bojovnému výkonu neuspel Zdroj: hcslovan.sk

MINSK - Hokejisti Slovana Bratislava nezískali na krátkom tohtotýždňovom tripe v KHL ani bod. Vo štvrtok podali na ľade Dinama Minsk výborný výkon, počas celého stretnutia boli herne aj strelecky aktívnejší, no bieloruskému klubu napokon smolne podľahli 1:2. Zaznamenali tak už piatu prehru v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí priebežná 12. priečka.

V prvej tretine sa hral v Minsk aréne dynamický hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Slovan pôsobil odhodlane, pozornosť brankára Glassa vyskúšal z viacerých uhlov, no ani jeden zo štrnástich pokusov v úvodnom dejstve v domácej sieti neskončil. V 5. minúte mal pritom odkrytú bránku dorážajúci Luža a po polovici dejstva množstvo priestoru aj Nedorost s Lušňákom, ale presadiť sa nedokázali. Dinamo kontrovalo prečíslením v 14. minúte, Lisovcov pokus kryl spoľahlivo Brust. Tempo bolo naďalej vysoké a Slovan aktívnejší, ale záver prvej tretiny pokazil. K Bartovičovi na trestnej si polminúty pred klaksónom prisadol aj Starosta a hostia v dvojnásobnom oslabení kapitulovali. Po strate puku a prepadnutí v útočnej tretine zaútočili v mnohonásobnom prečíslení domáci, natiahnutý Brust síce dobre vykryl priestor bránky, no sekundu pred koncom si nešťastne zrazil do siete nahodený puk z hokejky Cheechooa.

Druhé dejstvo prinieslo rovnaký herný obraz. Slovan v neustálom pohybe dobre kombinoval, viackrát sa v útočnej tretine dostal do šance, no naďalej robil z Glassa hrdinu večera. V 22. minúte nechal vyniknúť jeho lapačku Starosta a o niekoľko desiatok sekúnd Nagy zasa pravý betón po nádhernej prihrávke Jegliča. Dinamo hrozilo len z protiútokov a presiloviek. Pri vylúčení Kašpara v 35. minúte zatlačilo "belasých" pred Brusta a sekundu po konci prevahy prepasíroval puk do siete po ďalšom šťastnom odraze Ellison - 2:0. Výhodu presilovky 5 proti 3 mal potom aj Slovan, no zníženia sa nedočkal.

V 42. minúte bol opäť blízko ku gólu, ale Glassovu neistotu po strele Barkera posúdil videorozhodca v neprospech hostí. Smolný zápas pre "belasých" pokračoval a v 47. minúte mohol mať ešte trpkejšiu príchuť, ak by Drozd lepšie namieril v prečíslení troch proti dvom. Následne ale Glass dvakrát "vygumoval" strieľajúceho Švarného a zožal ovácie domáceho publika. Šancu Slovana v 55. minúte zvýraznil úspešnou presilovkou dorážkou Tičar, ale viac sa Slovanu nepodarilo dosiahnuť ani v záverečnej hre bez brankára.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 20. Cheechoo (Ellison, Vesce), 35. Ellison (Cheechoo, Vesce) - 55. Tičar (Švarný, Jeglič). Rozhodovali: Dejev, Komarov - Parfjonov, Tomilov, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Ellison a Pavlovič (obaja Dinamo) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 8529 divákov.

Dinamo Minsk: Glass – Bailen, Šinkevič, Krajíček, Lisovec, Gunderson, Znacharenko, Nogačjov – Vesce, Kaľužnyj, Ellison – Cheechoo, Szczechura, Materuchin – Stepanov, Drozd, Meleško - Pavlovič, Bujnickij, Koľcov

Slovan Bratislava: Brust - Sersen, Barker, Starosta, Luža, Valach, Švarný, Kozák - Miklík, Nedorost, Kašpar - Jeglič, Tičar, Nagy - Bartovič, Surový, Paré - Skalický, Viedenský, Lušňák

Miloš Říha, tréner Slovana: "Hru sme mali pod kontrolou, opäť nás zradila koncovka. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili, až na dve chybičky, ktoré potrestal a rozhodol o výhre."

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říha predstavia na domácom ľade, keď v sobotu o 17.30 h privítajú hviezdny tím CSKA Moskva. V "belasom" drese by mal nastúpiť už aj skúsený obranca Ľubomír Višňovský.

Viac o téme: Dinamo Minsk HC Slovan Bratislava