Hrozby teroristického útoku sa na El Clásicu neobávajú: Toto sa im nesmie podariť

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: facebook

MADRID - Útoky teroristov v Paríži prinútili španielske úrady zamyslieť sa nad bezpečnosťou jedného z najväčších futbalových sviatkov v krajine. Na stredajšej mimoriadnej schôdzke zástupcov príslušných zložiek ministerstva vnútra sa diskutovalo aj o tom, či nezrušiť sobotňajšie El Clásico medzi Realom Madrid a FC Barcelona.

Radikálne riešenie sa napokon nezvolilo. "Tento zápas jednoducho musíme odohrať, aby sme nedali teroristom ani nikomu inému šancu prinútiť nás k zmene spôsobu našich životov. Toto sa im nesmie podariť," vyhlásil prezident vládnej najvyššej športovej rady v krajine Miguel Cardenal.

Komisia zasadla deň po zrušení medzištátneho prípravného zápasu španielskej reprezentácie s Belgickom v Bruseli. Podľa Cardenala nastali v Belgicku úplne odlišné okolnosti. "V Španielsku máme už nejaký čas zavedené mimoriadne opatrenia. Urobíme maximum, aby sme garantovali fanúšikom ničím nerušené sledovanie sobotňajšieho zápasu. Treba zachovať pokoj. Všetci by si mali uvedomiť, že sú tu ľudia, ktorým leží na srdci ich bezpečnosť," dodal Cardenal. 

Úvodný výkop ostro sledovaného stretnutia 12. kola Primera División na Estadio Santiago Bernabéu je na programe o 18.15 h.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid El Clásico
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články