VIDEO Perfektný Hossa: V predĺžení takto rozhodol o triumfe Chicaga

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA

WINNIPEG - Marián Hossa gólom v predĺžení rozhodol o víťazstve hokejistov Chicaga na ľade Edmontonu 4:3 v stredajšom zápase NHL. Hossa skóroval z brejkovej situácie po dlhočiznom pase od Brenta Seabrooka. Bol to tretí presný zásah pre 36-ročného skúseného krídelníka v tejto sezóne a ôsmy kanadský bod v šestnástom zápase.

Hossa odohral 18:42 min, celkovo trikrát vystrelil na bránku hostí a stal sa treťou hviezdou zápasu. Hossov o takmer 16 rokov mladší krajan z útoku Blackhawks Marko Daňo odkorčuľoval 13:16 min a raz ohrozil súperovho brankára. V drese Edmontonu najviac času strávil na ľade slovenský obranca Andrej Sekera (23:33 min), dvakrát vystrelil na bránku na domácich a pripísal si aj tri zblokované strely.

Tomáš Tatar nezabránil domácej prehre Detroitu s Washingtonom 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník Red Wings strávil na ľade 14:56 min, raz vystrelil a bol aj na trestnej lavici. O triumfe Capitals rozhodol gólom po 45 sekundách predĺženia ruský útočník Jevgenij Kuznecov, ktorý je s 18 bodmi najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Kuznecov rozhodol v predĺžení aj zápas proti Floride v posledný októbrový deň. "Ak má dostatok času a priestoru, je excelentný. Systém hry s menším počtom hráčov v predĺžení mu vyhovuje. Výborne korčuľuje tak, že pritom klame telom," pochválil Kuznecova tréner Washingtonu Barry Trotz na serveri NHL.

Streda - sumáre NHL:
Winnipeg - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Scheifele (Perreault, Wheeler), 38. Stafford (Enström, Myers), 59. Stafford (Scheifele, Perreault) - 27. D. Sedin (Burrows, H. Sedin)
Detroit - Washington 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 3. Larkin (Daciuk) - 11. Williams (Niskanen, Nicklas Bäckström), 61. Kuznecov (Niskanen, Alzner). Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:56 min, 1 strela, 2 trestné minúty, 1 plusový bod.
Edmonton - Chicago 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 37. Eberle (Davidson), 44. Pouliot (Nurse, Purcell), 58. Draisaitl (Hall, Purcell) - 28. Keith (P. Kane, Panarin), 35. Panarin (Anisimov, P. Kane), 51. Shaw (Kero, Krüger), 62. MARIÁN HOSSA (Seabrook). Marián Hossa odohral 18:42 min, 3 strely, 1 gól, Marko Daňo (obaja Chicago) odohral 13:16 min, 1 strela, 1 zblokovaná strela, 1 hit - Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:33 min, 2 strely, 1 hit, 3 zblokované strely.

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Tomáš Tatar Marko Daňo