Nadal v dráme stačil aj na Ferrera: Do semifinále Turnaja majstrov bez prehry!

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA

LONDÝN - Španielsky tenista Rafael Nadal je na Turnaji majstrov v londýnskej 02 aréne naďalej bez prehry. V piatok vyhral aj svoj tretí duel v skupine Ilieho Nastaseho v derby nad krajanom Davidom Ferrerom po trojsetovej bitke 6:7 (2), 6:3 a 6:4. Do semifinále tak postúpil bez zaváhania z prvého miesta, v ňom ho v sobotu čaká súboj so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom zo Srbska.

O zostávajúcu miestenku medzi elitné kvarteto záverečného podujatia roka budú vo večernom zápase hrať v priamom súboji domáci Andy Murray a Švajčiar Stan Wawrinka. Úspešnejší nastúpi v semifinále proti Rogerovi Federerovi, ktorý má zatiaľ na konte rovnako ako Nadal tri víťazstvá.

Piaty nasadený Nadal mal už pred stretnutím postup vo vrecku a proti Ferrerovi aj excelentný štart - v úvodných troch hrách stratil iba tri loptičky a po dvoch brejkoch viedol expresne rýchlo 3:0. Ferrer bol síce už bez šance preniknúť do semifinále, no po dvoch predchádzajúcich prehrách bojoval aspoň o česť a kontroval štyrmi získanými hrami v sérii. Podarilo sa mu skóre otočiť na 4:3, a hoci opäť stratil servis v jedenástej hre, Nadal za stavu 6:5 nezvládol svoje podanie a nevyužil ponúknutý setbal. Tajbrejk potom už jasne patril Ferrerovi, ktorý tak za 61 minút získal prvý set.

O osude druhého dejstva rozhodol jediný brejk - podaril sa v ôsmej hre Nadalovi, ktorý ho vzápätí potvrdil a po triumfe 6:3 si vynútil rozhodujúci tretí set. V ňom si obaja tenisti držali podanie až do stavu 4:4, drámu napokon zvládol lepšie favorizovaný Nadal. V deviatej hre získal rozhodujúci brejk a po 2:37 h pri vlastnom podaní využil hneď prvý mečbal. Nadal tak potvrdil, že sa mu proti svojmu krajanovi darí - v tridsiatom vzájomnom dueli upravil bilanciu na  24:6 vo svoj prospech.

Nadal na prebiehajúcom turnaji prvýkrát stratil set a v prvej reakcii vyzdvihol úroveň duelu. "Veľký zápas s intenzívnymi výmenami. Užíval som si to, rovnako ako David a dúfam, že aj diváci. Veľmi sa teším, že som to zvládol. Je pre mňa dôležité, že na konci roka mi na konto pribúdajú víťazstvá. Už sa tešim na zajtrajšie semifinále proti Novakovi. V tomto roku hrá úžasne, dosiahol takmer všetko, o čom tenista môže v sezóne snívať. Musím hrať na hranici svojich možností, aby som mal vôbec šancu zdolať ho. Uvidíme," uviedol Nadal. S Djokovičom má mierne pozitívnu bilanciu 23:22, no v tomto roku prehral všetky tri vzájomné zápasy.