VIDEO Hviezdna noc Tomáša Jurča: Obdivuhodným výkonom si pýta návrat do NHL!

Tomáš Jurčo (v strede) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiTomáš Jurčo (v strede) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: flickr.com

MICHIGAN - Po vydarenej premiére v drese Grand Rapids Griffins sa Tomáš Jurčo po preradení z Detroitu na farme zaskvel naozaj obdivuhodným výkonom. Slovák v nočnom súboji proti San Diego Gulls strelil tri presilovkové góly svojho tímu a k divokému triumfu 7:4 prispel aj jednou asistenciou. Za svoj skvelý výkon si vyslúžil ocenenie prvej hviezdy zápasu.

Jurčo vo ôsmej minúte zvyšoval vedenie Grand Rapids na 2:0, svoj famózny hetrik zavŕśil potom v 18. minúte keď v rozpätí 43 sekúnd opäť dvakrát skóroval. Všetky tri góly slovenský hokejista dosiahol pri presilovkách, čím vyrovnal klubový rekord. Celkovo až šesť gólov v zápase padlo pri presilových hrách.

"Pred príchodom do tímu som bol trochu nervózny. Nevedel som, čo mám čakať. Po prvom zápase som sa upokojil, pomohlo my to mentálne a pred dnešný zápasom som bol už v pohode," povedal pre mlive.com. "Užil som si to, dostal som dosť priestoru na ľade a padlo mi to tam. Idem krok za krokom a každým zápasom sa snažím budovať svoju sebadôveru. Toto mi veľmi pomôže," dodal Jurčo.

Gólom a dvomi asistenciami k triumfu Griffins prispel aj Andreas Athanasiou, ktorý tiež z Detroitu na farmu putoval na začiatku tohto týždňa. V súboji proti San Diegu sa po dobrom výkone stal treťou hviezdou zápasu.

Viac o téme: Tomáš Jurčo AHL Grand Rapids Griffins San Diego Gulls
  • Zdroj: športky, TASR, griffinshockey.com