VIDEO Nečakaná prehra londýnskeho Arsenalu: Tesné víťazstvá Chelsea a United

Jesse LingardJesse Lingard Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom dueli 13. kola Premier League na trávniku nováčika súťaže Watford FC 2:1. Zisk troch bodov si zabezpečili až v 91. minúte stretnutia, keď si v sklze nešťastne zrazil loptu do siete Troy Deeney. Domáci stredopoliar pritom len niekoľko okamihov predtým vyrovnal z penalty na 1:1. "Červení diabli" sa vďaka trojbodovému zisku vyšvihli na čelo tabuľky, priebežne majú o bod viac ako druhý Manchester City.

Favorit začal aktívnejšie, kombinačne na trávniku dominoval a už po jedenástich minútach sa ujal vedenia. Ander Herrera poslal sprava center do šestnástky, kde sa medzi dvomi brániacimi hráčmi ideálne zorientoval Depay a ľavačkou skóroval. V ďalšom priebehu United kontrolovali tesný náskok, avšak v druhom polčase svoju situáciu nezvládli a dostali sa pod tlak.

Niekoľkými výbornými zákrokmi ich podržal David de Gea, ktorý potvrdil svoju pozičnú dominanciu na bránkovej čiare. V 87. minúte po súboji s Rojom spadol v šestnástke Ighalo a Deeney nariadenú penaltu premenil. Favorit však v závere zvýšil nápor a odmenou mu bol víťazný gól v 91. minúte. Po obliehaní domácej brány Gomes vyrazil loptu len pred Schweinsteigera, ktorý ju z veľkého uhla poslal späť do "ohňa" a Denney ju v sklze nešťastne poslal do siete.

Londýnsky Arsenal prekvapujúco prehral na ihrisku West Bromwich Albion 1:2. Na vedúci gól hosťujúceho Girouda odpovedal v 35. min Morrison. Smoliarmi duelu boli španielski stredopoliari v drese Arsenalu Arteta s Cazorlom. Prvý menovaný si v 40. minúte strelil vlastný gól a Cazorla šesť minút pred záverečným hvizdom nepremenil pokutový kop, ktorý by pre hostí znamenal aspoň zisk bodu.

Najtesnejšie víťazstvo dosiahla FC Chelsea, Londýnčania zdolali na domácom trávniku Norwich City 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal po hodine hry Diego Costa. Darilo sa Evertonu, ktorý doma triumfoval nad Aston Villou vysoko 4:0. Po dva góly strelili Barkley a Lukaku.

Watford - Manchester United 1:2 (0:1)
Góly: 87. Deeney (z pok. kopu) - 11. Depay, 90.+ Schweinsteiger

FC Everton - Aston Villa 4:0 (3:0)
Góly: 17. a 42. Barkley, 28. a 59. Lukaku

FC Chelsea - Norwich City 1:0 (0:0)
Gól: 64. Costa

Newcastle United - Leicester City 0:3 (0:1)
Góly: 45.+ Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki