VIDEO Pohroma pre Ronalda a spol.: Barcelonské hviezdy uštedrili Realu krutý debakel!

Luis Suárez a jeho gólové oslavyLuis Suárez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MADRID - Prvé tohtosezónne El Clásico sa stalo suverénnou korisťou FC Barcelona. Katalánci absolútne ovládli sobotňajší futbalový sviatok herne aj výsledkovo, keď sa na triumfe 4:0 nad nevýrazným Realom Madrid podieľali dvakrát Luis Suárez, raz Neymar a Andrés Iniesta. Po takmer dvoch mesiacoch sa na trávniky v drese "Barcy" vrátil elitný kanonier Lionel Messi, ktorý naskočil do hry v 57. minúte.

Barcelona si upevnila pozíciu lídra Primera División a po sobotňajšom triumfe má pred Realom na čele už šesťbodový náskok. V 231. El Clásicu navyše zaznamenala 91. triumf, pričom v tejto štatistike sa dotiahla na "biely balet", ktorý má iba o jedno víťazstvo viac. Remízový počet stretnutí zostal na čísle 48.

"Barca" nastúpila na Santiago Bernabeu tradične 4-3-3, Real zvolil ofenzívne trio Rodriguez - Bale - Ronaldo, navyše na hrote ešte operoval Benzema. Nielen z pohľadu vytvorených príležitostí dominovala od úvodu "Barca", len v zakončení jej chýbala väčšia presnosť, až na situáciu z 11. minúty. Sergi Roberto potiahol akciu stredom útočnej polovice, skvele načasoval kolmicu čakajúcemu Suárezovi, ktorý vonkajším priehlavkom prestrelil Navasa. Realu viazla kombinácia a na trávniku bol totálne bezradný, navyše Ronaldo akoby pôsobil premotivovane, keď sa v prvom polčase dostal len do dvoch výrazných fyzických súbojov. Až v závere mohlo gólovo zahrmieť aj pred Bravom, ale Benzema netrafil volej z päťky. Šesť minút pred koncom si pre zmenu na ofsajdovej línii prebral Iniestovu prihrávku Neymar a popod Navasa rozosmútil madridský kotol druhýkrát. Pískanie domácich fanúšikov pritom mohlo byť ešte intenzívnejšie, ak by Marcelo neodhlavičkoval Suárezove zakončenie z bránkovej čiary.

Druhé dejstvo sa síce chvíľu nieslo pod taktovkou Realu, ale z vytvorených streleckých pozícii to domácim nepadlo. Naopak, v 53. minúte ich dorazila perfektná kombinácia na druhej strane s nechytateľnou koncovkou Iniestu - 0:3. Inkasovaný gól len potvrdil fakt, že Katalánci mali pred pokutovým územím a aj v ňom až príliš veľa priestoru. Po príchode Messiho mohli ešte výrazne zveľadiť rozdiel v skóre, no Real hlavne vďaka Navasovi neinkasoval. Absolútnu bezradnosť "pusiniek" podčiarkol Ronaldo po hodine hry, keď ani z vyloženej pozície, v ktorej by obyčajne nezaváhal, neprekonal Brava. Štvrťhodinu pred koncom zvýraznil skvelý výkon hostí štvrtým gólom Suárez. V závere bol čiernou škvrnou stretnutia nepríjemný zákrok Isca na Neymara, za ktorý domáci hráč okamžite videl červenú kartu.

Real Madrid - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Góly: 11. a 74. Suárez, 39. Neymar, 53. Iniesta. ČK: 85. Isco (Real)

Real Sociedad San Sebastián - FC Sevilla 2:0 (0:0)
Góly: 73. Agirretxe, 77. Prieto

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid