Etická komisia FIFA odporučila nečakaný trest: Platinimu hrozí doživotie!

Michel PlatiniMichel Platini Zdroj: SITA

PARÍŽ - Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) odporučila doživotný zákaz činnosti pre prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho. Vyšetrovatelia FIFA prezentovali etickej komisii správu s výsledkami cez víkend. Francúzsky denník Liberation citoval vyjadrenia jeho zdrojov, podľa ktorých sa šéfka vyšetrovateľov Vanessa Allardová zasadzuje za doživotný trest.

O osude bývalého francúzskeho reprezentanta, ktorému plynie 90-dňová suspendácia od FIFA, sa rozhodne v decembri na vypočutí súdnej komory FIFA, ktorej bude predsedať Nemec Hans-Joachim Eckert. Platiniho aj prezidenta FIFA Seppa Blattera dočasne suspendovali 7. októbra a minulý týždeň zamietli ich odvolanie. Platini sa preto obrátil na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS).

Sedemdesiatdeväťročný Švajčiar Blatter vedie medzinárodný futbal od roku 1998. Krátko po jeho piatom znovuzvolení zatkli švajčiarske úrady niekoľko funkcionárov FIFA pre obvinenia z korupcie. Bývalý francúzsky reprezentant Platini je na čele UEFA od roku 2007, a kým nedostal dočasný trest, bol hlavný favorit na post prezidenta FIFA vo februárových voľbách. Obaja sú podozriví z korupcie v prípade platby dvoch miliónov švajčiarskych frankov z účtov FIFA Platinimu v roku 2011, ktorú odsúhlasil Blatter. Šéf UEFA dostal peniaze za prácu, ktorú vykonal ešte deväť rokov predtým. Obaja obvinenia popreli.

Viac o téme: Michel Platini
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články