VIDEO Barcelona predviedla ďalší uragán: Po Reale deklasovala aj rímske AS!

Gólové oslavy futbalistov BarcelonyGólové oslavy futbalistov Barcelony Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona sa stali ďalšími účastníkmi jarného osemfinále Ligy majstrov 2015/2016. Obhajca trofeje z Barcelony doma deklasoval AS Rím 6:1 a v predstihu ovládol tabuľku E-skupiny. Dvomi gólmi sa pod jasný triumf podpísali Luis Suárez s Lionelom Messim, ktorý skóroval po dvojmesačnej pauze.

Na Nou Campe mohli fanúšikovia Barcelony po dvoch mesiacoch opäť vidieť od začiatku v akcii "smrtiaci" trojzáprah Messi - Neymar - Luis Suárez, pričom už v úvodnom dejstve sa z jeho strany dočkali troch gólov. Po štvrťhodine hry prišiel prvý, Dani Alves si na ofsajdovej línii prebral prihrávku a pred prázdnu bránu naservíroval loptu Suárezovi - 1:0. O tri minúty sa skóre menilo opäť, po krásnej kombinácii sa dostal k zakončeniu Messi a ponad padajúceho Szczesného skóroval. Rímski "vlci" pôsobili paralizovane a do polčasu inkasovali aj tretíkrát, minútu pred koncom sa ujal half-volej Suáreza.

Gólostroj Kataláncov pokračoval aj v druhom dejstve, pričom ich herný prejav sa vzhľadom na odovzdaného súpera zmenil na exhibíciu. V 56. minúte sa po excelentnej kombinácii Messi neulakomil a prihral pred prázdnu bránu Piquému - 4:0. Po hodine hry sa argentínsky topkanonier postaral o piaty úder a rovnako ako Suárez mohol zaznamenať hetrik, nariadenú penaltu však v 76. minúte obaja prepustili Neymarovi. Jeho chabý pokus Szczesny chytil, ale na dorážku Correiru bol prikrátky. Bezradnosť Rimanov deklaroval v závere Džeko, keď rovnako jednoduchou strelou nepremenil ďalšiu jedenástku. Čestný gól napokon bosniansky kanonier predsa len zaznamenal v 91. minúte.

BATE sa ujalo vedenia už v 2. min zásluhou chyby gólmana "farmaceutov" Bernda Lena, ktorý pomedzi nohy pustil pokus Michaila Gordejčuka. Hostia potom mali počas väčšiny duelu prevahu, ale dlho sa nevedeli presadiť. Podarilo sa to až v 68. min volejom švajčiarskemu reprezentantovi Admirovi Mehmedimu, ktorý skóroval vo svojich ostatných piatich vystúpeniach v klubových kontinentálnych súťažiach. Výsledok znamená, že pred "Barcu" sa už môže dostať iba AS Rím. Aj to prestane platiť, ak mužstvo z talianskej metropoly nezaboduje večer naplno na Camp Nou. Takýto výsledok by Rimanom dodal istotu postupu.

E-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - AS Rím (Tal.) 6:1 (3:0)
Góly: 15. a 44. L. Suárez, 18. a 60. Messi, 56. Piqué, 77. Adriano Correia - 90.+ Džeko, ŽK: 41. Piqué, 57. Dani Alves, 64. Messi - 62. Vainqueur, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué (56. Bartra), Vermaelen, Jordi Alba - Busquets (46. Samper) - Rakitič, Sergi Roberto (64. Adriano Correia) - Messi, L. Suárez, Neymar

Rím: Szczesny - Maicon, Manolas, Rüdiger, Digne - S. Keita - M. Pjanič (75. Salih Ucan), Nainggolan (46. Iturbe) - Florenzi (58. Vainqueur), Džeko, Falqué

BATE Borisov (Biel.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 1:1 (1:0)
Góly: 2. Gordejčuk - 68. A. Mehmedi, ŽK: 9. Gordejčuk, 32. A. Hleb, 63. Poľakov, 84. M. Voloďko - 34. K. Kampl, 79. Wendell, 90.+ Donati, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Borisov: Černik - Žavnerčik, Poľakov, Milunovič, F. Mladenovič - Jablonskij - A. Voloďko (78. Nemanja Nikolič), A. Hleb (73. Karnickij) - Rios (46. M. Voloďko), Gordejčuk - Mozolevskij

Leverkusen: Leno - Donati, Tah, André Ramalho, Wendell - Ch. Kramer, K. Kampl - Bellarabi, Hakan Calhanoglu (78. J. Brandt), A. Mehmedi (89. Jurčenko) - J. Hernández