V prípade Blatter ide do tuhého: Etická komisia ma nemôže trestať! Tu je jej reakcia

Ilustračné foto: Sepp BlatterIlustračné foto: Sepp Blatter Zdroj: SITA

BERN - Suspendovaný prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter tvrdí, že etická komisia FIFA ho nemôže doživotne vylúčiť z futbalu tak, ako to odporučila u šéfa Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho.

Hovorca etickej komisie FIFA Andreas Bantel je však opačného názoru: "Etický kódex sa vzťahuje na každého, kto sa angažuje vo futbalovom dianí. Neexistujú výnimky," reagoval Bantel na Blatterovo tvrdenie.

Etická komisia FIFA v októbri zbavila Blattera a Platiniho funkcie pre podozrivú platbu na 90 dní a pre francúzskeho funkcionára navrhla doživotný trest. S Blatterom ale údajne nemôže zaobchádzať rovnakým spôsobom. "Etická komisia ma nemôže suspendovať. Nie som žiadny funkcionár FIFA, som prezident zvolený kongresom. Takže ak niekto nesúhlasí s tým, ako vediem organizáciu, potom sa musí obrátiť na kongres," uviedol Blatter pre švajčiarsku televíziu SRF.

Sedemdesiatdeväťročný Blatter vedie medzinárodný futbal od roku 1998. Krátko po jeho piatom znovuzvolení zatkli švajčiarske úrady niekoľko funkcionárov FIFA pre obvinenia z korupcie. Bývalý francúzsky reprezentant Platini je na čele UEFA od roku 2007, a kým nedostal dočasný trest, bol hlavný favorit na post prezidenta FIFA vo februárových voľbách. Obaja sú podozriví z korupcie v prípade platby dvoch miliónov švajčiarskych frankov z účtov FIFA Platinimu v roku 2011, ktorú odsúhlasil Blatter. Šéf UEFA dostal peniaze za prácu, ktorú vykonal ešte deväť rokov predtým. Obaja obvinenia popreli.

Blatter sa nechystá svoju nevinu dokázať. "To oni musia dokázať, že som zlý človek. Nie som si vedomý toho, žeby som niečo zlé urobil," dodal Švajčiar, ktorý po prevalení korupčnej kauzy v radoch členov FIFA dal svoju funkciu k dispozícii.

Viac o téme: Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR; Športky

Súvisiace články