VIDEO Sekera s asistenciou, fenomenálny Gáborík ako hrdina noci

Marián GáboríkMarián Gáborík Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po nájazdoch, jednou asistenciou pomohol k výhre hosťom aj slovenský obranca Andrej Sekera. Bola to pre neho už ôsma asistencia v ročníku, na ľade strávil slovenský reprezentant vyše 22 minút. Edmonton vyhral nad Pittsburghom prvýkrát od 10. januára 2010.

V noci na nedeľu sa hral aj vzájomný duel Slovákov Mariána Gáboríka a Mariána Hossu v Los Angeles, ktoré zdolalo po predĺžení Chicago 3:2. Práve Gáborík sa stal hrdinom noci, keď hostí "vybavil" dvoma gólmi. V drese Blackhawks tentoraz nedostal šancu Marko Daňo. Gáborík najprv v 55. minúte vyrovnal na 2:2 jeho štvrtým gólom v sezóne a potom v 63. minúte ďalším presným zásahom rozhodol o výhre Kings.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka otočili súboj na ľade Tampy a vyhrali 3:2. Dallas prehrával v Minnesote už 0:3, ale tiež zápas otočil a vyhral 4:3, keď v predĺžení rozhodol Tyler Seguin. Stars vyhrali piaty zo šiestich uplynulých súbojov. Piaty triumf v rade zaknihoval aj Washington, ktorý vyhral v Toronte 4:2. "Javorové listy" padli tretíkrát za sebou.

Philadelphia zvíťazila v Madison Square Garden nad New Yorkom Rangers 3:0. Dvomi gólmi a asistenciou sa zaskvel krídelník "letcov" Wayne Simmonds, čistým kontom zasa brankár Steve Mason. Domáci "jazdci" utrpeli už tretiu prehru v sérii.

Výsledky:
New York Rangers - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 33. Simmonds (M. Read, Del Zotto), 44. Couturier (Simmonds, Laughton), 60. Simmonds

Toronto - Washington 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Góly: 7. Holland (Phauenf), 27. Komarov (Phaneuf, J. van Riemsdyk) - 4. Chimera, 25. T. Wilson (Niskanen, Latta), 52. Johansson (Ovečkin, Carlson), 54. Williams (Chimera, Nicklas Bäckström)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:01 min, 1 strela, 2 zblokované strely

Montreal - New Jersey 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 30. Galchenyuk (Beaulieu, Eller), 49. Galchenyuk (Paciretty, Plekanec) - 52. Eliáš (Larsson, Zajac), 60. Palmieri (J. Moore, Henrique), 63. J. Moore (Henrique)

Tampa Bay - New York Islanders 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Killorn (Stamkos, Stralman), 22. Stralman (Stamkos, Filppula) - 24. Bailey (Nelson, Strome), 37. Clutterbuck, 57. Tavares (Nielsen, Leddy)

Pittsburgh - Edmonton 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 21. Malkin, 24. Malkin (Letang, Crosby) - 3. Draisaitl (Hall, Purcell), 8. Korpikoski (SEKERA, Nugent-Hopkins), rozhodujúci nájazd Hendricks
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:15 min, 1 strela, 3 zblokované strely

Nashville - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 12. Fisher (Neal) - 34. J. McGinn (O´Reilly, Franson), 37. Reinhart (Moulson, Legwand), 41. Reinhart (McCabe, E. Kane), 58. O´Reilly (E. Kane)

Minnesota - Dallas 3:4 po predĺžení (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Góly: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville (Mikael Granlund) - 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

St. Louis - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 47. Upshall (Backes), 60. Steen (Tarasenko) - 15. Johansen (Savard)

Colorado - Winnipeg 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 7. Comeau, 12. Landeskog (Duchene, Beauchemin), 26. Söderberg (Duchene, Landeskog). 43. Wagner (Skille, Martinsen), 60. Duchene (Landeskog, MacKinnon) - 30. Ladd (Trouba, Lowry), 34. Wheeler (Burmistrov), 51. Trouba (Byfuglien, Perreault)

San Jose - Calgary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 10. Wingels (Vlasic, Hertl), 13. Hertl (Dillon), 31. J. Ward (Pavelski, J. Thornton), 31. Marleau (Pavelski, Burns), 51. Vlasic (Wingels, Nieto) - 50. Markus Granlund (Brodie, Giordano), 59. Ferland (D. Jones)

Arizona - Ottawa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 1. Bödker (Michael Stone), 21. Bödker (Vermette, Michael Stone), 24. Jeffrey (Rieder), 54. Bödker (Domi, Vermette) - 8. Hoffman (Ryan, Turris), 38. Hoffman (E. Karlsson, Mark Stone), 55. Mark Stone (E. Karlsson, Methot)

Los Angeles - Chicago 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 41. J. Carter (Lucic, Ehrhoff), 55. GÁBORÍK (Kopitar), 63. GÁBORÍK (Kopitar) - 12. P. Kane (Keith), 33. Hjalmarsson (Keith, P. Kane). Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:28 min, 3 strely, 2 góly, 2 plusové body - Marián Hossa odohral 16:47 min, 1 strela, 1 mínusový bod, 1 zblokovaná strela

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Marián Gáborík