VIDEO Slovák Gergel sa v Poľsku postaral o senzáciu: Neuveriteľnou šou pochoval lídra!

Roman Gergel (11) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiRoman Gergel (11) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: gornikzabrze.pl

VARŠAVA - Slovenský futbalista Roman Gergel sa v utorňajšom dueli 18. kola poľskej Ekstraklasy postaral o parádnu šou. Štyrmi gólmi a jednou asistenciou pomohol svojmu tímu Górnik Zabrze k víťazstvu 5:2 nad suverénnym lídrom súťaže Piastom Gliwice.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar odštartoval kanonádu už v 7. minúte, keď z penalty otvoril skóre duelu. Líder síce do polčasu otočil priebeh stretnutia na 2:1, no po zmene strán neustrážil rozbehnutého Gergela a inkasoval až štyri góly. Najskôr v 56. minúte asistoval Slovák na vyrovnávajúci gól Aleksandrovi Kwiekovi a následne sa blysol hetrikom. V 60. minúte dostal Górnik do vedenia, už o minútu ho zvýšil na 4:2 a osem minút pred koncom konečný rezultát aj spečatil. Následne v 88. minúte odišiel z trávnika za obrovského aplauzu domácich tribún.

V ďalšom zápase 18. kola remizoval Termalica Bruk-Bet Nieciecza so Slaskom Vroclav 1:1. V drese domácich odohral celé stretnutie slovenský obranca Pavol Staňo a druhý polčas stredopoliar Martin Juhar.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2
Roman Gergel dal štyri góly (prvý z 11 m), hral do 88. min, Róbert Jež a Erik Grendel (všetci Zabrze) sedeli na lavičke náhradníkov. Brankár Dobrivoj Rusov nechytal, Patrik Mráz (obaja Glivice) odohral celý zápas.

Ruch Chorzów - Korona Kielce 2:1
Matúš Putnocký (Chorzów) odchytal celý duel.

Termalica Nieciecza - Slask Vroclav 1:1
Pavol Staňo odohral celý duel a v 11. min dostal ŽK, Martin Juhar hral od 46. min a Dalibor Pleva (všetci Nieciecza) sedel na lavičke náhradníkov. Peter Grajciar (Vroclav) sedel na lavičke náhradníkov.

Zaglebie Lubin - Jagiellonia Bialystok 0:2
Martin Polaček absolvoval celé stretnutie, Ľubomír Guldan a Ján Vlasko (všetci Lubin) nefigurujú v zápise o stretnutí. Martin Baran (Bialystok) odohral celý duel.

Viac o téme: Roman Gergel Piast Gliwice Górnik Zabrze
  • Zdroj: TASR, SITA