Štvorgólový Gergel tomu sám neverí: Toľko gólov som dal iba na hernej konzole!

Gólove oslavy Romana GergelaGólove oslavy Romana Gergela Zdroj: facebook

VARŠAVA - Slovenský stredopoliar Roman Gergel štyrmi gólmi prispel k senzačnému domácemu víťazstvu futbalistov Górnika Zabrze 5:2 nad hráčmi Piastu Gliwice v utorňajšom zápase 18. kola najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasy. Górnik naďalej figuruje na poslednej priečke v tabuľke, zatiaľ čo Piast napriek neúspechu zostal na prvom mieste.

Dvadsaťsedemročný rodák z Bánoviec nad Bebravou po stretnutí priznal, že najzložitejšie bolo preňho streliť prvý z kvarteta gólov. Ten zaznamenal už v 7. min z pokutového kopu. "Rozhodne najťažšie som to mal pri pokutovom kope. Vedel som, že sa jednoducho nesmiem pomýliť," vyhlásil Gergel pre portál sport.pl.

Môže vás zaujímať: VIDEO Slovák Gergel sa v Poľsku postaral o senzáciu: Neuveriteľnou šou pochoval lídra!

Hviezdne chvíle niekdajšieho hráča Trenčína, Žiliny či Prešova prišli po zmene strán. Najskôr za dve minúty v rozpätí 60. a 61. min skompletizoval hetrik, v 82. min definitívne zatĺkol klinec do rakvy Piastu. "Po prvom polčase sme prehrávali 1:2. Úprimne, myslel som si, že zápas prehráme. Potom sa nám však podarilo streliť štyri góly," doplnil Roman Gergel, ktorý asistoval aj pri góle spoluhráča Aleksandra Kwieka na 2:2.

"Štyri góly som doteraz zaznamenal iba na PlayStation. Mojím maximom v zápasoch boli dva presné zásahy, ale nie som si stopercentne istý," cituje hráča zápasu portál sportowefakty.wp.pl.

Gólove oslavy Romana Gergela Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook
Niekdajší mládežnícky reprezentant SR zaznamenal v utorkovom dueli viac presných zásahov ako v doterajšom priebehu sezóny. Razom sa so siedmimi gólmi vyšvihol na štvrté miesto v poradí najlepších ligových strelcov. Mužstvo zo Zabrze dosiahlo iba druhé ligové víťazstvo v aktuálnom ročníku. Predtým sa zverenci Leszka Ojrzyského tešili z trojbodového zisku 18. septembra v dueli so Slaskom Vroclav (2:0). "Takéto stretnutie sme už veľmi potrebovali. Tešíme sa, pretože sme naň čakali príliš dlho. Dúfam, že teraz sa nám začne dariť a že tento zápas odštartoval sériu výborných výsledkov Górnika," skonštatoval na záver Roman Gergel.

Viac o téme: Roman Gergel Górnik Zabrze