Lalkovič ťahúňom anglického klubu: Skóruje ako svetové hviezdy!

Milan Lalkovič
Milan Lalkovič

WALSALL - Slovenskému futbalistovi Milanovi Lalkovičovi sa v ostatnom období darí v drese klubu FC Walsall. Rodák z Košíc nastrieľal v tejto sezóne tretej najvyššej anglickej súťaže už päť gólov, ktoré dal v ostatných ôsmich vystúpeniach mužstva.

Onedlho 23-ročný ofenzívny univerzál (nar. 9. decembra 1992) rozhodol v 73. min o triumfe Walsallu v sobotňajšom domácom súboji League One proti tímu Bradford City (2:1) a následne v utorkovom dueli 17. kola sa v 45. min postaral o vyrovnávajúci presný zásah mužstva na pôde Shrewsbury Town. Walsall napokon dovŕšil obrat a zvíťazil 3:1. Interesantné je, že proti Bradfordu sa so svojimi zverencami lúčil kouč Dean Smith, na trávniku v súboji so Shrewsbury už viedol Lalkoviča a spol. nový hlavný kormidelník John Ward.

"Musím si zaklopať, darí sa mi herne i strelecky. Okrem gólov prídávam aj asistencie, čo je takisto dôležité. Jediné, čo ma mrzí, je, že náš kouč Smith, kvôli ktorému som sa vrátil do Walsallu, odišiel do Brentfordu, účinkujúcom v druhej najvyššej anglickej súťaži. Kúpili ho. Preto sme pri trénerovej rozlúčke túžili vyhrať nad Bradfordom, aby sme si to všetci zapamätali. Som nesmierne rád, že sa mi podarilo streliť víťazný gól ku vzdialenejšej žrdi na 2:1, a to po krásnej kolmici od spoluhráča Sawyersa," uviedol Lalkovič pre webstránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency. Strelecký apetít mu však zostal aj po odchode spomenutého Deana Smitha: skóroval aj v prvý decembrový deň pri spomenutom ďalšom triumfe "The Saddlers" proti Shrewsbury Town. 

FC Walsall figuruje po dvadsiatich odohraných kolách League One na 3. mieste tabuľkového poradia s 39 bodmi, iba horším skóre za Coventry City. Líder klasifikácie Burton Albion získal dosiaľ 41 bodov. "Sezónu máme dobre rozbehnutú. Mužstvo má dostatok talentu a kvality, aby sa držalo na postupových priečkach. Navyše, hráme pekný futbal, a to sa fanúšikom páči," dodal pre zastupiteľský web fsagency.eu bývalý mládežnícky reprezentant Milan Lalkovič, ktorý je jeden z ťahúňov Walsallu. 


Tagy: Milan Lalkovič FC Walsall

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA