VIDEO Prekvapenie v Martine: Dvadsiatka sa rozlúčila s elitou nečakaným triumfom

Gólová radosť mladíkovGólová radosť mladíkov Zdroj: hkorange20.tipsportextraliga.sk

MARTIN - Hokejisti HK Orange 20 prekvapujúco vyhrali vo štvrtkovom vloženom dueli Tipsport Ligy na ľade MHC Martin 2:1. Vo svojom dvadsiatom tohtosezónnom zápase v najvyššej súťaži tak dosiahli iba tretí triumf. Dvoma gólmi sa o to postaral útočník Juraj Milý.

Prvú šancu mali v úvode mladíci, ale v ďalšom priebehu prvej časti to bol len slabý odvar hokeja. Domáci sa herre i strelecky naďalej trápia, čo dokumentovali Jurášek v 7. a Rzavský v 12. minúte, ktorí ani z "tutoviek" neprekonali Škorvánka. Dvadsiatka bojovala, pozorne bránila a hrozila z protiútokov, ale Dzubina bol na mieste. Prvá tretina sa tak skončila bez gólov.

Podobne to vyzeralo aj v druhom dejstve. Domáci hrali akoby len z povinnosti a tak bojujúca dvadsiatka im bola minimálne vyrovnaným súperom. Z málo záživného priebehu možno spomenúť veľkú šancu Surového v 27. minúte, vychytal ho Dzubina. Martinskí hokejisti sa nevedeli v koncovke presadiť. V 31. minúte stroskotal na Škorvánkovi zblízka Kokavec, o tri minúty neskôr nevyťažili ani mladíci zo závaru pred martinskou bránkou nič. Na druhej strane Galambošov pokus v 36. minúte chytil brankár reprezentácie.

Na začiatku tretej tretiny dostala dvadsiatka veľkú možnosť dostať sa do náskoku, keď najskôr dostal domáci Uhrík štvorminútový trest a po ďalšom vylúčení Dírera hrali hostia aj dlhú presilovku o dvoch hráčov. Pred bránkou Martina to "horelo", no bez efektu pre mladíkov. Tí sa dočkali až v 50. minúte - Meliškovu prihrávku spoza bránky pretavil do gólu Milý - 0:1. Už o 75 sekúnd neskôr ale odpovedali domáci vyrovnávajúcim zásahom, v presilovke sa presadil Murček. Napokon sa však tešili hostia, pretože v 56. minúte sa druhýkrát v zápase strelecky presadil Milý. Náskok SR 20 mal šancu v predposlednej minúte zvýrazniť Briestenský, no nepremenil trestné strieľanie. Dvadsiatka si ale triumf postrážila.

MHC Martin - HK Orange 20 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 52. Murček (Kabáč, Bačík) - 50. Milý (Meliško), 56. Milý (Novák, Sádecký). Rozhodovali: Štefik - Holienka, Kollár, vylúčenia: 4:5, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 700 divákov

MHC Martin: Dzubina – Jáchym, Matejka, Trávniček, Bačík, Rusina, Dvořák, Brveník, Fabián – Kabáč, Galamboš, T. Varga – Skladaný Murček, Rzavský – R. Varga, Dírer, Kokavec – Poliaček, Jurášek, Uhrík

HK Orange 20: Škorvánek – Koch, Košecký, Meliško, Jendroľ, Holešinský, Ivanič, Klenko – Surový, M. Sukel, J. Sukel – Briestenský Šiška, Hrušík – Novák, Sadecký, Milý – Galis, Ondruš, Tatár

Ivan Dornič, tréner MHC Martin: "Som veľmi sklamaný z výkonu mužstva. Proti disciplinovanému súperovi sme sa ťažko presadzovali a doplatili sme na nepremenenŕ šance z prvej tretiny. Potom sme sa dostali do herného kŕča. Po góle súpera sme sa ešte na chvíľu zmobilizovali a vyrovnali. Vzápätí sme zabudli na zadné dvierka, čo dvadsiatka využila na víťazstvo a gratulujem jej. Na tento zápas musíme zabudnúť, aby sme boli zajtra pripravení na duel s Popradom."

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Som rád, že týmto víťazstvom sme sa úspešne rozlúčili so štartom v našej najvyššej súťaži v tejto sezóne. Cením si výkon chlapcov, ktorí dnes predviedli. Takýto hokej chceme predvádzať aj na svetovom šampionáte. Bojovali sme od prvej do poslednej minúty, defenzívu sme zvládli a podržal nás brankár Škorvánek. Žiaľ, vážnejšie si zranil rameno Jakub Sukeľ a prišiel tak o štart na MS."

Viac o téme: HK Orange 20 MHC Martin