VIDEO Tatar opäť bodoval, Hossa s Daňom prehrali po predĺžení, Kane vyrovnal rekord Hulla

Patrick Kane vyrovnal rekord Bobbyho HulaPatrick Kane vyrovnal rekord Bobbyho Hula

NEW YORK - Tomáš Tatar sa jednou asistenciou podieľal na vysokom víťazstve hokejistov Detroitu nad Arizonou 5:1 vo štvrtkovom zápase NHL. Tatar v poslednej minúte prvej tretiny pekne posunul puk Niklasovi Kronwallovi medzi útočné kruhy a švédsky obranca zvýšil na priebežných 2:0.

Tatar má už 10 asistencií, dovedna 19 kanadských bodov v 26 zápasoch a je suverénne najproduktívnejším slovenským hokejistom v tomto súťažnom ročníku NHL. Jeho spoluhráč z útoku Tomáš Jurčo v tomto zápase nenastúpil.

Obhajca titulu zo Chicaga prehral na ľade Ottawy 3:4 po predĺžení a Slováci v drese Blackhawks nezabodovali. Marián Hossa odkorčuľoval 16:28 min a štyrikrát neúspešne vystrelil na bránku domácich, Marko Daňo bol na ľade 8:25 min a mal 2 strely. Víťazný gól dosiahol už po polminúte predĺženia Mike Hoffman, ktorý skončil zápas ako prvá hviezda so skóre 2 góly - 1 asistencia. Gól a dve asistencie si pripísal nezadržateľný americký útočník Chicaga Patrick Kane. Momentálne zrejme najlepší ofenzívny hráč na svete predĺžil svoju šnúru zápasov s minimálne bodom na konte na dvadsaťjeden, čím vyrovnal klubový rekord legendárneho Bobbyho Hulla. Kane má od začiatku série, teda 17. októbra, na konte 13 gólov a 22 asistencií. Celkovo už nazbieral 41 bodov a je lídrom bodovania NHL. "Nenastupujem na ľad s obavami, či predĺžim sériu alebo nie. Je to pocta v čomkoľvek sa vyrovnať Bobbymu Hullovi, ale určite ma to na ľade nezväzuje," uviedol Parick Kane na serveri NHL.

V súboji Minnesota - Toronto padol jediný gól do siete hostí. V 30. min ho v presilovke dosiahol obranca Matt Dumba. Domáci brankár Devan Dubnyk si pripísal štvrtý shutout v sezóne, čo je najviac spomedzi všetkých gólmanov v súťaži. Menej využívaný slovenský obranca Toronta Martin Marinčin strávil na ľade 10:04, zblokoval jednu strelu.

New York Rangers - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 60. Lindberg (Brassard, Rick Nash) - 34. Wagner (Skille, Barrie), 38. Duchene (Landeskog, Söderberg)

Carolina - New Jersey 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Góly: 38. Malone (McClement) - 16. Cammalleri (Kennedy), 32. Henrique (Stempniak, J. Moore), 34. S. Gionta (O´Neill, Kennedy), 39. Josefson (Cammalleri), 53. Cammalleri (Eliáš, J. Moore)

Montreal - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 33. Eller (Galchenyuk, Plekanec), 43. Flynn (Byron, Petry) - 3. T. Wilson (Laich), 40. Oshie (Nicklas Bäckström, Niskanen), 49. Oshie (Alzner, Ovečkin)

Ottawa - Chicago 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 2. Hoffman (Turris, Ryan), 8. Ryan (E. Karlsson, Hoffman), 44. Mark Stone (E. Karlsson, Ryan), 61. Hoffman (E. Karlsson) - 24. P. Kane (Keith, Panarin), 37. Panarin (P. Kane, Anisimov), 33. Anisimov (P. Kane, Panarin)
Marián Hossa odohral 16:28 min, 4 strely, 2 trestné minúty, Marko Daňo (obaja Chicago) odohral 8:25 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela

Detroit - Arizona 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Abdelkader (Larkin), 20. Kronwall (TATAR, Daciuk), 20. Nyquist (Helm, M. Green), 28. DeKeyser (Ericsson, Daciuk), 45. Helm - 26. Martinook (Downie, Ekman-Larsson)
Tomáš Tatar odohral 18:26 min, 3 strely, 1 asistencia, 1 zblokovaná strela

Nashville - Florida 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Josi (C. Smith, C. Wilson) - 15. Howden (Brickley, W. Mitchell), 32. Huberdeau (Barkov, Kampfer)

Minnesota - Toronto 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 30. Dumba (Spurgeon, Coyle)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 10:04 min, 1 zblokovaná strela

Vancouver - Dallas 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 1. Edler (H. Sedin, D. Sedin), 46. Hansen (H. Sedin) - 12. Ničuškin (Nemeth), 21. Seguin (Ničuškin, Goligoski), 55. Sharp (Goligoski), 59. Spezza

Viac o téme: NHL USA New York